Akcja
18.01.2023

Antoś walczy o tatusia!

Andrzej i syn

Andrzej od sierpnia choruje na mielofibrozę. Istnieje tylko jedna terapia, która daje nadzieję na pokonanie tej choroby.

Jest nią przeszczepienie szpiku. Zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz życie Andrzeja i podarujesz mu powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Mam na imię Antoś i mam 6 lat. Z mamusią Dorotką i tatusiem Andrzejem mieszkamy w Anglii. To trochę daleko od babci i dziadka, którzy mają dom w Kępicach. Tam kiedyś mieszkali też moi rodzice.

Bardzo lubię spędzać czas z mamusią i tatusiem. Zawsze fajnie się bawimy. Lubimy grać w planszówki i jeździć na wycieczki – czasem do Kępic, a czasem na wędrówki po górach. Z tatusiem majsterkujemy i pozwala mi robić różne rzeczy i używać różnych narzędzi. Miło jest tak spędzać razem czas.

Niedawno tatuś zachorował.

Często jeździ do szpitala i przyjmuje dużo tabletek, bo ma chorą krew. Nie ma siły się ze mną bawić, majsterkować i jeździć na rowerze. I lekarz kazał uważać, żeby niczym się nie zaraził. I ja też muszę uważać, żeby ode mnie nie złapał kataru lub kaszlu, lub innego wirusa. Dlatego nie mogę spędzać z tatusiem tyle czasu co kiedyś. Musimy być ostrożni.

Czekamy, aż lekarze znajdą gdzieś na świecie takiego bohatera dla tatusia, który go uratuje i odda mu trochę swoich komórek i naprawi jego krew. To czekanie jest trudne, ale damy radę!

A Ty możesz nam pomóc i zgłosić do DKMS, że chcesz być bohaterem. To jak, pomożesz?”

Antoś, synek Andrzeja

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.