Akcja
13.02.2023

Ismena szuka bliźniaka dla siebie i Innych Pacjentów!

Ismena Piechurska - DKMS

W październiku zaczęły boleć mnie plecy. Odbijałam się od lekarzy, aż w końcu usłyszałam diagnozę - ostra białaczka szpikowa.

Od tego czasu przyjmuję kolejne dawki chemii, jednak wiem, że aby wyzdrowieć potrzebuję przeszczepienia szpiku. Moja siostra nie może być moim Dawcą, więc potrzebny jest Dawca niespokrewniony. Dołącz już dziś do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz życie mi lub innemu Pacjentowi i pozwolisz nam wrócić do normalności! Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Mam na imię Ismena i od wielu lat, wspólnie z siostrą Irminą, mieszkam w Łodzi. To w tym mieście poszłam na studia, dzięki którym wyjechałam na wymianę studencką, a później zaczęłam pracę w księgarni.

Ismena Piechurska

W październiku moją codzienność musiałam zamienić na regularny pobyt w szpitalu. Usłyszałam diagnozę ostrej białaczki szpikowej i najpierw zaczęłam leczenie chemioterapią, jednak już wiem, że do pełnego wyzdrowienia potrzebuję Dawcy niespokrewnionego. W mojej codzienności w szpitalu bardzo pomaga mi Radio 357. Bardzo mnie uwrażliwia, uspokaja lub dodaje energii, w zależności od dnia. Nie raz pomogło, gdy byłam w dołku i gorzej się czułam. Poza tym, bardzo relaksuje mnie czytanie, możliwość „odpłynięcia” w inny świat. Czytam głównie reportaże literackie, czasem sięgam po literaturę japońską.

Zawsze lubiłam pracę z drugim człowiekiem, teraz wiem, że potrzebuję drugiego człowieka do wyzdrowienia.

Moja siostra nie może być moim Dawcą. Potrzebny jest Dawca niespokrewniony. Czekam na przeszczepienie, tak jak wielu Pacjentów na oddziałach hematologicznych.

Może to właśnie Ty jesteś ratunkiem dla mnie lub kogoś z nich?

Sprawdź! Zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS i zostań potencjalnym Dawcą szpiku!

Ismena

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.