Akcja
20.12.2023

Nie każ mi dłużej czekać!

We wrześniu dowiedziałam się, że choruję na aplazje szpiku. Aby wyzdrowieć i dalej żyć potrzebuje przeszczepu od Dawcy niespokrewnionego.

Zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Pięć tygodni czekałam aż lekarzom uda się mnie zdiagnozować. Siniaki, wybroczyny, krwotoki z dziąseł czy ogólne osłabienie organizmu. To były objawy, które zasygnalizowały mi, że coś jest nie tak. W końcu usłyszałam, że choruję na anemię aplastyczną. Obecnie leczę się poprzez przetaczanie krwi. Docelowo potrzebuje jednak przeszczepu szpiku.

Każdy dzień jest dla mnie czekaniem na to, żeby wyzdrowieć.

Taka diagnoza jak moja, wywraca życie do góry nogami. Większość swojego wolnego czasu spędzam teraz u lekarza. Do tej pory poświęcałam go mężowi i synowi. Lubiłam jeździć razem z najbliższymi nad jezioro. Teraz te proste i tak oczywiste dla wielu aktywności są poza moim zasięgiem.

Tęsknię za samodzielnością. Tęsknię za swoją pracą...

Aby żyć, potrzebuję przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego. Pacjentów takich jak ja jest na całym świecie znacznie więcej. Dla wielu z nich pomoc bliźniaka genetycznego jest niezbędna. Może to właśnie Ty uratujesz mi życie, albo innemu potrzebującemu pacjentowi? Wesprzyj mnie w mojej drodze do zdrowia, zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku!

Rejestruję się jako potencjalny dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.