Akcja
27.04.2021

Maciek znalazł swojego bliźniaka genetycznego!

Aktualizacja: Dobre wiadomości od Maćka! Jego brat jest w 100% zgodny z Maćkiem! Będzie najlepszym Dawcą!

Dziękujemy wszystkim za rejestrację i pamiętajcie, że jeszcze wielu chorych czeka na swojego bliźniaka genetycznego.

Mam na imię Maciek. Jestem szczęśliwym mężem i dumnym tatą dwójki dzieci. Moja rodzina czeka na mnie w domu, a ja muszę być dla nich zdrowy!

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Podaruj Maćkowi szansę na powrót do zdrowia.

Moja choroba została zdiagnozowana całkowicie przypadkiem. W październiku 2020 r. zachorowaliśmy z żoną na COVID-19, który wyłączył nas z życia na dwa tygodnie. Na początku roku zrobiliśmy badania kontrolne i wszystko było w porządku. Jednak z początkiem marca znów zachorowałem, tym razem na zapalenie zatok. Po wyleczeniu czułem się ciągle zmęczony i osłabiony, więc żona wysłała mnie na badania do lekarza rodzinnego. Następnego dnia nasz mały, poukładany świat się zawalił...

Po zbadaniu szpiku otrzymałem diagnozę, której nigdy nie chciałem usłyszeć – ostra białaczka limfoblastyczna. Kilka dni później okazało się również, że to białaczka z mutacją chromosomu Philadelphia. To niestety oznacza dużo trudniejsze leczenie i większe prawdopodobieństwo konieczności przeszczepienia szpiku.

Maciej Zduniak
Maciej Zduniak
Maciej Zduniak

W moim dotychczasowym życiu byłem szczęśliwy, tak naprawdę nie brakowało mi niczego. Chcę patrzeć, jak będą dorastać moje dzieci, chcę pokazać im świat, chcę po prostu spędzać czas z moją rodziną. Teraz widzę przez szpitalne okno jedynie, jak toczy się życie innych. Towarzyszy mi ciągły strach i złość, że to przytrafiło się właśnie mnie.

Dlatego proszę Was, drodzy znajomi i nieznajomi, zarejestrujcie się jako potencjalny Dawca szpiku. Jeżeli nie będziecie mogli pomóc mnie, to może uratujecie życie innej osobie, Waszemu "bliźniakowi genetycznemu"! To tylko chwila, a tak wiele znaczy dla osób chorych!

Chcę pomóc i zostać Dawcą!
Masz pytania związane z tą akcją?
Marek Wybraniec
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców
Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.