Akcja
19.02.2021

Dołącz do naszej rodziny

JAN PENZO
Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

Aktualizacja: Dobre wiadomości u Jasia!

NASZA HISTORIA

16 sierpnia 2020 roku Jaś wstał z bólem gardła. Następnego dnia z powodu pandemii Covid-19 skonsultowałam się telefonicznie z naszym pediatrą - zalecił standardowe lekarstwa i mieliśmy obserwować stan Jasia. Po zleconej morfologii lekarz dyżurny spojrzał na wyniki i kazał od razu pojechać na SOR. Następne tygodnie minęły na kolejnych badaniach i poszukiwaniu diagnozy, którą okazała się ostra białaczka limfoblastyczna. Lekarze robią co mogą, aby wyleczyć Jasia, ale jego obecny stan zdrowia, oraz obecność genu Philadelphia oznacza, że Jaś potrzebuje przeszczepienia szpiku.

Wystąpienie tego chromosomu w ostrej białaczce limfoblastycznej daje niestety znacznie gorsze rokowania.

Czasu jest mało bardzo mało, więc bardzo Cię proszę, poświęć tych kilka minut i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku.​

Zamów pakiet rejestracyjny przez internet

NASZA RODZINA

Mam na imię Dorota jestem mamą Jasia. Na co dzień mieszkamy z Jasiem i jego siostrą Julią w Warszawie. Jestem nauczycielką angielskiego w szkole podstawowej. Julcia jest ośmioletnią drugoklasistką, która uwielbia rysować, śpiewać, tańczyć i jeździć na rowerze, tęskni za swoim braciszkiem gdy ten przebywa w szpitalu. Jaś ma ukochanych dziadków babcię Wiesię i dziadka Maćka. Babcia jest mistrzem rosołu i przytulania. Dziadek czasem odbiera Jasia z przedszkola i zawsze w plecaku ma coś słodkiego. Nie trudno więc zgadnąć, że Jaś tylko czeka na spotkanie z nimi.

Mam takie poczucie, że osoby, które będą chciały pomoc Jasiowi być może, uratują też kogoś innego. To byłby sens w tej całej chorobie - znaleźć dawcę też komuś innemu.

Prosimy zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku! Daj szanse Jasiowi, oraz innym chorym na powrót do zdrowia!
Zamów pakiet rejestracyjny i zostań Dawcą szpiku
Jaś Penzo
Jaś Penzo
Jaś Penzo
NA CZYM POLEGA REJESTRACJA?

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.
Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

MASZ PYTANIE?
Marek Wybraniec
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców
Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.