Akcja
14.11.2022

Bliźniak genetyczny poszukiwany!

Ela
Cześć, mam na imię Ela i od 2014 roku w moim życiu obecny jest nieproszony gość. To Chłoniak Hodgkina, nowotwór układu chłonnego. Istnieje tylko jedna terapia, która daje mi nadzieję na pokonanie tej choroby. Jest nią przeszczepienie szpiku. Zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty podarujesz mi powrót do normalności.

Kiedy wracam myślami do chwili, w której pierwszy raz usłyszałam diagnozę wiem, że byłam bezbronna wobec niej. Mój świat się po prostu zatrzymał...

Pamiętam łzy, które płynęły mi po policzku.

Nie rozumiałam wtedy jak to możliwe, że w wieku 25 lat wszystkie moje plany są naglę odłożone do szuflady z napisem „być może kiedyś”.

Postanowiłam walczyć!

Zrozumiałam, że muszę to zrobić dla siebie, dla swojego męża, dla mojej rodziny i przyjaciół. Dziś jestem wdzięczna za każdy wschód słońca i chwilę „domowej” normalności po wizycie w szpitalu.

Ela z mężem

Wiem, że moja rodzina i przyjaciele stoją za mną murem i nieproszony przez nikogo chłoniak ma przeciwko sobie nie tylko mnie, ale i armię dobrych serc, które nie poddadzą się w walce o moje zdrowie!

Poszukujemy więc, mojego "bliźniaka genetycznego", który podaruje mi cząstkę siebie. Tak wiele i jednocześnie tak niewiele! Przeczytałam kiedyś, że „Pomoc i wdzięczność to najdroższa waluta świata”. To bardzo ważne wartości, którymi kierowałam się w całym swoim życiu i nadal chciałabym móc być wsparciem dla innych, choć dziś to ja tego wsparcia potrzebuje.

Pamiętaj, dobro wraca! A Ty masz w sobie to dobro!

W moich żyłach co jakiś czas płynie chemia mająca zniszczyć nowotwór, ale nigdy nie zapominam, że jest w nich także miejsce na miłość do rodziny, muzyki i podróży. Czekam, więc cierpliwie na moment, kiedy zrealizuje swoje marzenia o podróży rowerowej przez Polskę. Wiem, że kiedy pokonamy nowotwór spotkam się ze wszystkimi, aby wspólnie świętować zakończenie tej walki. Rejestrując się jako potencjalny Dawca szpiku, przybliżasz mnie do tej chwili!

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!

Jestem Ci wdzięczna przyjacielu/przyjaciółko za Twoją rejestrację i wsparcie. Być może to właśnie Ty pomożesz mi pokonać nowotwór i wrócić do normalności.

Ela

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.