Akcja
10.08.2022

Pomóż Iwonie wrócić do normalnego życia!

Iwona

Mam na imię Iwona i moim marzeniem jest żyć, być mamą, patrzeć jak chłopcy dorastają i rozwijają się. Wydawać się może banalne, ale nie dla mnie.

Po diagnozie jaką była białaczka wiem, że żeby wyzdrowieć potrzebuje przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Zostań moim bohaterem i podaruj mi szansę na nowe życie. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2020 r. Przez pewien czas bardzo słabo się czułam, trafiłam do szpitala i po wielu badaniach dostałam diagnozę - przewlekła białaczka z chromosomem filadelfia. To był dla mnie ciężki moment. W szczególności, że przez obostrzenia związane z covid nie było przy mnie nikogo bliskiego. Czułam lęk, strach ….

Rozpoczęło się leczenie, ale niestety nie przynosi wystarczających rezultatów. Lekarze zakwalifikowali mnie do zabiegu przeszczepienia szpiku.

Iwona
Niestety moja siostra nie jest zgodnym Dawcą, dlatego jest poszukiwany Dawca niespokrewniony.

Przed chorobą byłam bardzo aktywną osobą. Razem z dziećmi często chodziliśmy na spacery, jeździliśmy na wycieczki rowerowe. Dużo podróżowaliśmy ze znajomymi, chodziliśmy po górach. Teraz brakuje mi sił … bardzo za tym tęsknie.

Ogromne wsparcie dają mi moi synowie. Pomimo, że jestem chora, oni zachowują spokój i wspierają mnie. Myślę pozytywnie i mam nadzieję, że kiedyś znów będzie normalnie. Rejestrując się jako potencjalny Dawca szpiku, możesz pomóc mi lub innym chorym czekającym na tą jedną najważniejszą wiadomość: Jest Dawca!

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.