Akcja
18.01.2022

Jan chce odzyskać swoje życie!

Jan-Kołodziejczak-Niedoń

Zamów pakiet rejestracyjny!

Każdy z nas może być Bohaterem i podarować komuś szansę na życie. Ty też! Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Wyobraź sobie las zimą. Spomiędzy oszronionych gałęzi drzew przebija szaro-niebieskie niebo. Idziemy i słuchamy ciszy przerywanej trzaskiem śniegu spod naszych nóg. Z lasu wychodzimy na pole. Dziś ośnieżone, za kilka miesięcy zielone od zbóż i żółte od rzepaku. W oddali widzimy gospodarstwo. To tu spędziłem większość swojego dorosłego życia. Tu zamieszkałem z żoną Jolą i tu wychowaliśmy nasze dwie córki, Weronikę i Magdę.

Niedoń, Jasionna - to moje miejsca, mój dom, moje „wszystko”

A teraz wyobraź sobie, że nagle to wszystko znika. A ja, zamiast iść na spacer, leżę na szpitalnym łóżku. Słyszę, jak co jakiś czas, ktoś przechodzi korytarzem. A nad głową, kropelka po kropelce, z kroplówki, skapuje do mojego organizmu lek. Minął już ponad rok jak z pozoru zwykła grypa okazała się śmiertelną chorobą.

Białaczka! Do dziś pamiętam jak lekarz powiedział, że bez leczenia został mi miesiąc życia. Pamiętam też silną potrzebę spowiedzi.

Jan

A więc przyjmuję chemioterapię i codziennie dziękuję Bogu za każdy podarowany mi dzień. W modlitwie proszę też o Dawcę – mojego bliźniaka genetycznego. Bo tylko Dawca da mi szansę na zdrowe życie i powrót do mojej rodziny, gospodarstwa, pól i lasu.

Czy zechcesz mi pomóc i zarejestrujesz się w bazie Fundacji DKMS?

Jan

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

ZAREJESTRUJ ZNAJOMYCH I RODZINĘ!

Chcesz zarejestrować swoich bliskich i znajomych jako potencjalnych Dawców szpiku? Nic prostszego – zamów tzw. „Zestaw na 5”! Koordynator akcji wyśle do Ciebie paczkę z 10 pakietami do rejestracji swoich bliskich.

Zestaw na 5!

Wyślij e-maila, w którym podaj swoje imię i nazwisko, adres do wysyłki oraz numer telefonu. Skompletujemy dla Ciebie paczkę i zadzwonimy, aby przekazać wszystkie informacje. Rozdaj pakiety do samodzielnej rejestracji swoim bliskim i znajomym. Każdy ma za zadanie wypełnić formularz, pobrać wymaz i całość z powrotem oddać w Twoje ręce. Kiedy zbierzesz wypełnione pakiety rejestracyjne zamówimy do Ciebie kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją do nas, abyśmy mogli zakończyć rejestrację wszystkich osób.

Zamów Zestaw na 5!
Anna Dorsz
Koordynator ds.Rekrutacji Dawców

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Istnieją dwie metody pobrania krwiotwórczych komórek macierzystych: z krwi obwodowej (ok. 85 procent przypadków) oraz z talerza kości biodrowej (15 procent). Kto decyduje o tym, jaką metodą zostanie pobrany materiał do transplantacji? Co bierze się pod uwagę? Czy Dawca ma wpływ na wybór metody pobrania? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu na ten temat.

Wspólnie dostarczamy drugie szanse na życie Pacjentom chorym na nowotwory krwi.
Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. Dlatego nieustannie pracujemy, aby przekonać jak najwięcej osób do zostania potencjalnym Dawcą szpiku.
Zobacz wszystkie akcje
Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.