Akcja
31.08.2022

Kasujemy białaczkę!

Marcin

Cześć. Mam na imię Marcin. Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie białaczkę. Aby wygrać z chorobą potrzebuję przeszczepienia szpiku. Czekam na swojego „bliźniaka genetycznego”!

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Wiesz, że każdy z nas może być Bohaterem i podarować komuś szansę na życie? Ty również! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

„Największą miłością mojego życia jest moja rodzina – żona Karolina i synek Janek. Karolina jest moją najlepszą przyjaciółką, Janek jest całym naszym światem, naszym powodem do dumy i radości.

Marcin z rodziną

W życiu mam też dwie wielkie pasje. Pierwszą jest gra na gitarze. Nigdy nie zapomnę emocji jakie towarzyszyły mi w dniu, kiedy kupiłem pierwszą gitarę. Drugą pasją są komputery. Chyba zawsze wiedziałem, że chcę, aby moje życie zawodowe było z nimi związane. Cały czas rozwijałem swoje umiejętności, by dziś robić to co kocham.

Jeszcze miesiąc temu moje życie toczyło się wokół tych trzech najważniejszych elementów. Powolne poranki przy kawie i śniadaniu z żoną, codzienne praca nad ciekawymi projektami, układanie klocków z synkiem, wieczorna gra na gitarze. To była moja codzienność, moja normalność, moje wszystko!

Marcin
Dziś moje życie toczy się od środy do środy, kiedy to otrzymuję kolejne wlewy chemioterapii.

Pod koniec lipca usłyszałem diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. Od tego czasu jestem na oddziale hematologii. Rodzinę widuję przez okno i rozmawiam z nimi przez kamerkę, śniadania jadam w samotności. Wieczorami, jeśli tylko mam siłę, gram na gitarze. To taka moja namiastka normalności.

Już dziś wiem, że będę potrzebował przeszczepienia szpiku kostnego. Czekam na mojego „bliźniaka genetycznego”. A Ciebie proszę o rejestrację do bazy potencjalnych Dawców szpiku. Możesz okazać się szansą na życie takich pacjentów hematologicznych jak ja!”

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.