Akcja
26.04.2023

Kaszubi walczą z białaczką! Kaszëbi biôtkùją z białaczką!

Kaszubi przeciwko białaczce

Maja ma 11 lat, a Sylwester 35. Oboje muszą walczyć ze śmiertelną chorobą i potrzebują przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego.

Zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz czyjeś życie i podarujesz powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. 75% Pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku, nie znajduje Dawcy w rodzinie i szuka go wśród Dawców niespokrewnionych. Taki los spotkał niemal w tym samym czasie 11 -letnią Maję oraz 35 letniego Sylwestra. Oboje pochodzą z Kaszub i liczą na wsparcie lokalnej społeczności w poszukiwaniu zgodnych dawców.

Choroba nie wybiera – chorują dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni, biedni i bogaci, mieszkańcy dużych miast, małych miasteczek i wioseczek. U każdego przebiega inaczej, powoduje inne dolegliwości, wymusza wprowadzenie dopasowanego sposobu leczenia. Zawsze przewraca życie Pacjenta i jego rodziny do góry nogami.

Maja

Maja ma 11 lat, na co dzień mieszka wraz z rodzicami, siostrą i ukochanym kotem w Pępowie. Uwielbia rysować i śpiewać, a jej marzeniem jest aby powrócić do rodziny i przyjaciół.

Sylwester

Sylwester ma 35 lat i wraz z żoną mieszka w Sierakowicach. W wolnym czasie lubi grać na gitarze basowej i majsterkować, ale przede wszystkim spędzać czas z najbliższymi.

Co ich łączy? Oboje pochodzą z Kaszub. Oboje kilka tygodni temu usłyszeli diagnozę ostrej białaczki szpikowej.

Oboje, aby żyć potrzebują przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Zarejestruj się już dziś i uratuj życie Pacjenta szukającego Dawcy niespokrewnionego!

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Pomóż nam znaleźć zgodnego Dawcę dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
MASZ PYTANIE?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Do pobrania:

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.