Akcja
18.01.2024

Chcę wrócić do ukochanej rodziny!

Jeszcze do niedawna wieczory spędzałem, układając moich synów do snu, czule całując ich w czoła, szeptając im, jak bardzo ich kocham. Dzisiaj moja rzeczywistość to szpitalne łóżko.

Kilka tygodni temu rozpoczęła się moja nieoczekiwana walka. Wszystko zaczęło się od niepokojącego uczucia zmęczenia i osłabienia. Lekarze stwierdzili u mnie dwa rodzaje białaczki – limfoblastyczną i ostrą białaczkę szpiku. Do pełnego wyzdrowienia potrzebuje przeszczepienia szpiku.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Cześć jestem Kornel, ojciec dwóch cudownych chłopców. Moje życie zawsze krążyło wokół sportu, rodziny i przyjaciół. Po ukończeniu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i rozpoczęciu pracy zawodowej czułem, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Mając obok siebie cudowną kobietę, obecnie żonę planowaliśmy rodzinę, wspólne życie i starość. Jeszcze do niedawna wieczory spędzałem, układając moich synów do snu, czule całując ich w czoła, szeptając im, jak bardzo ich kocham. Byliśmy zwykłą, szczęśliwą rodziną.

Ale dziś, moja rzeczywistość zmieniła się w sposób, którego nigdy bym się nie spodziewał. Teraz, leżąc na twardym szpitalnym łóżku, patrząc w sufit tej zimnej sali, tamte chwile stają się dla mnie jak marzenia z innego życia.

Dwa tygodnie temu rozpoczęła się moja nieoczekiwana walka. Wszystko zaczęło się od niepokojącego uczucia zmęczenia i osłabienia. Początkowo sądziłem, że to jedynie efekt mojego intensywnego trybu życia – zawsze pełnego aktywności fizycznej, pracy zawodowej i troski o rodzinę.

Z niepokojem zauważyłem także, że łatwiej łapałem infekcje, a gorączka pojawiała się bez wyraźnego powodu. Kiedy w końcu trafiłem do szpitala, obawiałem się, że to coś poważnego, ale nigdy nie przypuszczałem, że diagnoza okaże się tak przerażająca.

Lekarze stwierdzili u mnie dwa rodzaje białaczki – limfoblastyczną i ostrą białaczkę szpiku. Ta diagnoza była dla mnie jak cios, który zatrzymał mój dotychczasowy bieg życia i zmienił wszystko.

„Z racji tego, że jest Pan chory na dwie białaczki, leczenie się wydłuży, bo personel musi dobrać chemię najpierw na jedną z nich, a później na drugą inaczej może Pan nie przeżyć” te słowa, wciąż odbijają się echem w moich myślach. Myślałem że wiem czym jest strach, ale nie miałem pojęcia.

Moje życie, pełne planów i marzeń, nagle stanęło w obliczu niepewności. Każdy dzień jest dla mnie walką, nie tylko z chorobą, ale też z myślami i obawami o przyszłość. Nigdy tak nie doceniałem danego mi czasu. Ale wiem, że nie jestem sam. Moja rodzina, przyjaciele, a nawet nieznajomi, którzy dowiedzieli się o mojej sytuacji, okazali mi wsparcie, którego nigdy bym się nie spodziewał.

Proszę Was, zastanówcie się nad rejestracją jako dawcy szpiku w fundacji DKMS. Może to być Wasz gest, który pozwoli Pacjentom takim, jak ja przywrócić życie na dawne tory.

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

MASZ PYTANIE?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców
Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.