Akcja
07.06.2022

Stawiamy Lenę na nogi

Lena

Lena ma tylko 9 lat. W lutym zeszłego roku lekarze zdiagnozowali u niej białaczkę. Gdy wydawało się, że już wszystko jest dobrze, choroba wróciła.

Zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS i pomóż jej wrócić do zdrowia! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

„Nasz najszczęśliwszy dzień w życiu? To powrót Lenki do domu po pierwszym bardzo długim pobycie w szpitalu i cyklu chemioterapii. Chociaż były to tylko 3 dni, byliśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy razem. Nagle zrozumieliśmy jak bardzo ważna jest codzienność, normalność, zwyczajność. Nagle mocniej doceniliśmy wspólnie spędzany czas i bliskość ukochanych osób.

Gdy wydawało się, że już wszystko jest dobrze, choroba wróciła.

Od kilkunastu dni nie odstępuję od jej łóżka szpitalnego i modlę się, aby wyzdrowiała i wróciła do domu. Modlę się o Dawcę dla Leny, bo przeszczepienie szpiku to jedyna jej szansa na powrót do zdrowia. Abyśmy znów byli razem, aby Lena znów mogła robić to, co kocha – pływać i jeździć konno. To tego najbardziej brakuje jej w szpitalu. Aby znów była beztroską dziewczynką oglądającą bajki o księżniczkach, bawiącą się z przyjaciółmi, opiekującą się swoją świnką morską i kotem oraz grającą w gry z braćmi.

Proszę, zarejestruj się w Bazie Dawców Szpiku Fundacji DKMS!
Pomóż Lence i zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Wszyscy bardzo mocno wierzymy, że Lenka pokona białaczkę i znów będzie szczęśliwym i uśmiechniętym dzieckiem.

Potrzebujemy tylko Ciebie – naszego Bohatera, naszej Bohaterki, która podaruje Lence cząstkę siebie i da jej szansę na nowe życie.

PROSZĘ, ZAREJESTRUJ SIĘ!” – Kamila, mama Lenki

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.