Akcja
03.01.2022

Mamo, Tato – jestem dzielna!

Marysia Lupa

Zamów pakiet rejestracyjny!

Każdy z nas może być Bohaterem i podarować komuś szansę na życie. Ty też! Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

4-letnia Marysia ma jedno marzenie – chce wrócić do domu. Tęskni za tatą, siostrą i ukochanym pieskiem – Bubu.

Nasza Marysia ma wiele zainteresowań i jest bardzo samodzielną dziewczynką. „Ubrać się samodzielnie? – Nie ma problemu! Obrać warzywa na rosół? – Z przyjemnością!” – oto cała Ona. Jest fanką Psiego Patrolu i Świnki Peppy. Wspólnie bawimy się domkiem Peppy udając, że to my. Marysia jest wtedy Georgem, a jej starsza siostra Maja – Peppą. Razem budujemy bazy, gonimy się po mieszkaniu, jeździmy do lasu na grzyby i poszukujemy „dzikich zwierząt”.

Marysia Lupa

Pewnego dnia nasza córeczka gorzej się poczuła. Wyglądało to na zwykłe przeziębienie: kaszel, katar, stan podgorączkowy. Udaliśmy się do lekarza. Zaniepokoiły nas częste bóle brzucha u córki – wspomina Michał, tata dziewczynki.

Tuż przed świętami z ust lekarza padły słowa, na które żaden rodzic nie jest gotowy: „Ostra białaczka szpikowa”.

Te słowa zmieniły nasze życie.. Przestaliśmy całą rodziną chodzić do lasu, a w naszym mieszkaniu - niegdyś pełnym uśmiechu i radości - dziś jest pusto i cicho… Panuje w nim strach o los naszej córeczki.

Marysia, zamiast bawić się i robić to, co dzieci w jej wieku, dzielnie walczy z chorobą. Ostatnio w szpitalu powiedziała nam: „Jestem dzielna!”.

Marysia Lupa

Białaczka, która dotyka tak wiele dzieci i dorosłych, to nie wyrok. My jeszcze nie wiemy co nas czeka, nie znamy dokładnego planu leczenia. Nie wiemy, czy Marysia będzie potrzebowała przeszczepienia szpiku, ale nie możemy czekać. Musimy działać dla naszej dzielnej córeczki!

Przyłącz się i pomóż spełnić jedyne marzenie Marysi, jakim jest - powrót do domu.

Zarejestruj się w bazie potencjalnych Dawców szpiku. Tylko tyle i aż tyle! Tak po prostu z dobrego serca i troski o innych. Być może spełnisz czyjeś marzenie o powrocie do domu i bliskich.

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Masz pytania związane z tą akcją?
Kamila Wesoła
Koordynator ds.Rekrutacji Dawców / DR Coordinator

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS? Świetnie! Prosimy, udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

Wspólnie dostarczamy drugie szanse na życie Pacjentom chorym na nowotwory krwi.
Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. Dlatego nieustannie pracujemy, aby przekonać jak najwięcej osób do zostania potencjalnym Dawcą szpiku.
Zobacz wszystkie akcje
Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.