Akcja
09.12.2022

Dołącz do mojej załogi! #Mikiteam

Mikołaj Wrona

Ma Pan białaczkę - to słowa, które usłyszałem od lekarza kilka tygodni temu. Pierwsza myśl? Zacząłem się zastanawiać, czy moje dzieci sobie beze mnie poradzą?

Do niedawna byłem zdrowym człowiekiem, nie miałem przewlekłych chorób. Dziś wiem, że aby wrócić do zdrowia być może będę potrzebował przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz czyjeś życie i podarujesz powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Od momentu usłyszenia diagnozy ogrom informacji był przytłaczający, uczucie lęku, strachu i jednocześnie bardzo złe samopoczucie. To były bardzo trudne chwile, które udało mi się przetrwać dzięki rodzinie i moim przyjaciołom. Obecnie jestem leczony chemioterapią, ale z informacji uzyskanych od lekarzy wiem, że proces leczenia powinien zakończyć się przeszczepem szpiku, który da mi gwarancję wyleczenia choroby.

W mojej pracy zawodowej często byłem szkolony, ale też i doświadczałem sytuacji trudnych. W końcu pilotując samolot z setkami osób na pokładzie jestem odpowiedzialny przede wszystkim za ich życie i zdrowie. To jednak coś innego, bo kiedy znasz ryzyko i umiejętnie nim zarządzasz jesteś spokojny. Choroba natomiast pojawia się nieoczekiwanie i zmienia w jednej sekundzie wszystko.

Wiem, że muszę myśleć pozytywnie!

Mam nadzieję, że niedługo będę mógł wrócić do mojej żony Magdy, synka Zygmunta i córki Adelki. Bardzo za nimi tęsknię i za czasem spędzonym z nimi.

Mikołaj z rodziną

Brakuje mi też mojej codzienności, pracy jak pilot. Od dziecka fascynowałem się lotnictwem, marzyłem, żeby latać. W zasadzie wychowałem się na lotnisku, dzięki pasji moich rodziców. Nigdy nie wyobrażałem sobie, żebym mógł wykonywać inny zawód. Można powiedzieć, że lotnictwo mam we krwi.

Często słyszę od pasażerów pozdrowienia dla mojego ojca kpt. Tadeusza Wrony, który dla wielu jest bohaterem, ale powiem szczerze, że to samo słowo przychodzi mi na myśl, kiedy wyobrażam sobie Dawcę szpiku – osobę, której nie znamy, a która jest jednocześnie gotowa nieść pomoc innym! Ratować ludzkie życie!

Rejestrując się w bazie Fundacji DKMS, Ty dziś także możesz zostać bohaterem.

Wszystko jest w Twoich rękach – podejmując decyzję o rejestracji możesz odmienić czyjeś życie, dać szansę na wyzdrowienie, a to jest niesamowita wartość!
Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku!

Do pobrania:

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS? Świetnie! Prosimy, udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.