Akcja
01.08.2023

Dawca dla Norberta

W 2017 roku po raz pierwszy usłyszałem diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Stoczyłem bitwę, którą wygrałem dzięki autoprzeszczepowi. Okazało się jednak, że choroba wróciła...

Zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz życie Norbertowi i podarujesz mu powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
01.08.2023

W lipcu dowiedziałem się od lekarza, że mam wznowę. Aktualnie przyjmuję chemioterapię i jestem przygotowywany do przeszczepienia szpiku. Tym razem będę go potrzebował od dawcy niespokrewnionego. Być może to właśnie Ty jesteś moim bliźniakiem genetycznym?

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca Szpiku. To zajmuje tylko chwilę, a w ten sposób może podarować życie mnie albo komuś innemu choremu na nowotwór krwi.

Siłę do walki dają mi najbliżsi – rodzina i przyjaciele. Teraz nie mogę się jednak z nimi spotykać, bo jestem odizolowany w szpitalnej sali. Mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim i mam 47 lat. Niedawno obchodziłem 25. rocznicę ślubu ze swoją żoną. Mam nadzieję, że już niedługo znajdzie się dla mnie Dawca i będę mógł razem z żoną oraz dwoma synami pojechać nad morze czy w góry, jak zawsze robiliśmy w wakacje.

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Pomóż nam znaleźć zgodnego Dawcę dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych.
Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.