Akcja
14.03.2021

Ola liczy na Twoją pomoc!

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

Do listopada 2020 roku moje życie było kolorowe. Wspaniały mąż Grzegorz, cudowne dzieci Klaudia i Igor, dobra praca. Wszystko to co wydaje się być na stałe, może jednak zniknąć wraz z nadejściem choroby. Kiedy usłyszałam diagnozę - ostra białaczka limfoblastyczna, mój świat stracił wszystkie kolory. Pomóż mi wrócić do dawnego życia i zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Rejestruję się i pomagam!

Jak to się zaczęło ?

Pod koniec 2020 roku zachorowałam na Covid 19. Kolejne miesiące to w skrócie: przedłużająca się diagnostyka, walka z systemem, przeprawa pomiędzy szpitalami, oraz niezliczona ilością badań by w końcu 3 lutego 2021r. usłyszeć z ust lekarza – ostra białaczka limfoblastyczna z obecnością genu Philadelphia. Wystąpienie tego chromosomu w tej chorobie niestety oznacza gorsze rokowania. Mój świat się zatrzymał i stał się jednokolorowy – czarny. Moja rodzina, przyjaciele, znajomi dają mi siłę do walki z chorobą i chcę żeby kolory powróciły do mojego życia. Chcę cieszyć się każdym dniem, każdą czynnością, przytulić najbliższych i zapomnieć o chorobie. Niestety przez nieszczęśliwy początek i spore opóźnienie w diagnostyce czasu jest bardzo mało, a w przypadku białaczki czas działa na moją niekorzyść. Obecnie jestem poddawana chemioterapii, ale może się okazać, że jedyną szansą na powrót do zdrowia jest dla mnie przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

Być może od Ciebie!

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Daj szanse Oli i Innym chorym na odzyskanie kolorów życia !

Chcę zostać Dawcą szpiku!

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.
Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Masz pytania związane z tą akcją?

Marek Wybraniec
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Wspieraj naszą misję!

Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.