Akcja
15.06.2022

Mamo czasu nie cofnę, muszę to przetrwać!

Piotruś

„Każdy człowiek ma jakieś problemy” - to słowa mojego 10 letniego syna po dwu i półmiesięcznym pobycie w szpitalu…

Odkąd Piotrek zachorował wiemy jak bardzo ważne jest to, żeby Dawców szpiku było jak najwięcej. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, gdyby się okazało, że dla naszego syna nie ma bliźniaka genetycznego. Zarejestruj się już dziś i bądź nadzieją dla chorych na nowotwory krwi. Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Poszliśmy do lekarza, bo Piotruś miał mocny ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i opuchnięte powieki, a usłyszeliśmy diagnozę ostra białaczka szpikowa z naciekami mięsaka granulocytarnego. Zadawaliśmy sobie pytanie: dlaczego? Nie dowierzaliśmy, byliśmy przerażeni. Ten moment zmienił całe Nasze życie.

Przed nami są cztery cykle chemioterapii i kolejny krok to przeszczep szpiku kostnego.

Piotruś większość czasu spędza z jednym z nas w szpitalu. Pierwszy pobyt trwał aż 12 tygodni. Był to dla nas bardzo ciężki okres. Nasz mały bohater bardzo tęsknił za Igorem swoim bratem - z którym nie mógł się widywać. Bracia są bardzo zżyci ze sobą prawie każdy wolny czas spędzają razem na wspólnej zabawie.

Piotruś Lewandowski

Przed chorobą Piotrek był normalnym chłopcem. Grał w piłkę nożną, chodził na treningi do pobliskiego klubu Sportowego „LZS” Cielcza. Jeździł na rowerze, układał klocki Lego i grał w gry komputerowe.

W przyszłości chciałby zostać policjantem albo Youtuberem, ale obecnie jego marzeniem jest po prostu „być zdrowym” i wrócić do normalnego życia.

Nadzieję daje nam to, że leczenie poskutkuje. Sił dodaje nam wsparcie rodziny przyjaciół i znajomych. Świadomość, że nie jesteśmy z tym sami, że możemy na kogoś liczyć dodaje nam energii. Jesteśmy bardzo wzruszeni, że tyle osób w różny sposób nam pomaga lub oferuje swoją pomoc.

Pomóż Piotrusiowi innym i zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Lekarze twierdzą, że w bazie potencjalnych Dawców szpiku są zgodni Dawcy dla naszego synka. Jednak my będziemy spokojni dopiero kiedy materiał do przeszczepienia zostanie pobrany. Dlatego prosimy Cię o rejestrację. Nie tylko Piotruś czeka na swojego bliźniaka genetycznego, każdy oddział szpitalny jest pełny małych pacjentów, którzy czekają na tą jedną najważniejszą wiadomość - znalazł się Dawca.

Odkąd Piotrek zachorował wiemy jak bardzo ważne jest to, żeby Dawców szpiku było jak najwięcej. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, gdyby się okazało, że dla naszego syna nie ma bliźniaka genetycznego. Przekreśliłoby to szanse na wyzdrowienie Piotrka. Sama dwa lata chciałam się zapisać, ale wciąż nie było czasu i też trochę strach przed tym w jaki sposób to się odbywa dlatego trzeba uświadamiać ludzi na czym to polega i jak bardzo jest to ważne, że można komuś uratować życie.

Każdy zarejestrowana osoba to szansa dla naszego synka, ale również dla innych potrzebujących osób!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Więcej informacji o rejestracji.

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie! W ten sposób również pomagasz!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.