Akcja
19.02.2021

Poszukiwany Dawca szpiku dla młodej mamy Basi!

Basia Szantar
Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

Aktualizacja: Dobre wiadomości od Basi!


Mam na imię Basia. Kiedy miałam 16 lat po raz pierwszy usłyszałam diagnozę - białaczka. Po czterech latach długiej i wyczerpującej walki udało się. Zwyciężyłam!

Byłam najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Zmagania z tą chorobą pokazały mi co tak naprawdę w życiu się liczy i jest ważne. Założyłam wspaniałą rodzinę, mam kochającego męża Mariusza, cudowne dzieci Olę i Dawida, przyjaciół, znajomych i dobrą pracę.

Cieszyłam się każdym dniem i myślałam, że tak już będzie zawsze…

Stało się jednak inaczej. Nowotwór wrócił i jedyną szansą na powrót do zdrowia jest dla mnie przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Może od Ciebie!?

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Podaruj Basi szansę na powrót do zdrowia!

BIAŁACZKA ZAATAKOWAŁA PONOWNIE!

W grudniu 2020r. usłyszałam po raz drugi w życiu – „choruje Pani na ostrą białaczkę limfoblastyczną – jedyną szansą jest przeszczep szpiku”. Mój świat w jednej chwili rozsypał się jak domek z kart. To jedno zdanie zmieniło wszystko! Ta diagnoza była również zaskoczeniem dla lekarzy. Uznaje się przecież, że po pięciu latach od wyleczenia białaczki człowiek jest całkowicie zdrowy.

Teraz po raz drugi zmuszona jestem rozpocząć walkę o życie. Wiem już z czym przyjdzie mi się zmagać: ból, strach, rozpacz, niepewność jutra, tęsknota za dziećmi, bliskimi. Jestem jednak na to wszystko gotowa.
Basia Szantar
Basia Szantar
Basia Szantar
Masz pytania odnośnie tej akcji ?
Marek Wybraniec
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców


Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.