Akcja
18.03.2021

Pomóż Mateuszowi z Leżajska

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

Mam na imię Mateusz. Mam 28 lat i mieszkam wraz z żoną Eweliną i 3-letnim synkiem Antosiem w moim ukochanym Leżajsku. W styczniu 2021 r. usłyszałem diagnozę, która zabrzmiała jak wyrok - nowotwór szpiku kostnego.

Potrzebuję przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego, aby żyć!

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Z zawodu jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Niestety, nie zdążyłem rozpocząć pracy w zawodzie. W 2018 r. zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy kości, a w styczniu 2021 nowotwór szpiku kostnego tzw. zespół mielodysplastyczny. Obecnie jestem zakwalifikowany do przeszczepienia komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy czyli tzw. „bliźniaka genetycznego”. Jest to dla mnie jedyny ratunek.

Bardzo tęsknię za moją żoną i synkiem. Wiem, że jest im ciężko. Kiedyś poświęcałem im cały mój wolny czas. Jeździliśmy razem na wycieczki, zwiedzaliśmy, bawiliśmy się. Teraz to wszystko zamieniłem na szpitalne sale.

Moim jedynym marzeniem jest wrócić do domu. Aby tak się stało, proszę Cię o zarejestrowanie się w bazie Fundacji DKMS. Może to właśnie TY jesteś moim „bliźniakiem genetycznym” i uratujesz moje życie lub życie kogoś innego chorego na nowotwór krwi.

Rejestruję się i pomagam!

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS? Świetnie! Prosimy, udostępnij ten apel i pomóż nam dotrzeć do kolejnych Dawców!

Masz pytania? Chcesz pomóc w rozprzestrzenianiu tego apelu? Napisz.

Leszek Lewandowski
Koordynator ds.Rekrutacji Dawców

Wspieraj naszą misję!

Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.