Akcja
09.03.2021

Poszukiwany Dawca szpiku dla nauczycielki Basi!

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

Mam na imię Basia. Jestem nauczycielką nauczania początkowego. Od 1985 roku pracuję w Szkole Podstawowej nr 11 w moim ukochanym, rodzinnym Mielcu. Twoja decyzja o rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku może uratować mi życie.

Pomożesz mi wygrać z chorobą?

Chcę zostać Dawcą Szpiku

„Czekam na mojego bliźniaka genetycznego”

W styczniu 2019 r. zachorowałam na ostrą białaczkę szpikową. Byłam leczona farmakologicznie i choroba się cofnęła. Niestety na początku tego roku choroba wróciła. Obecnie jestem poddawana chemioterapii i zostałam zakwalifikowana do przeszczepienia komórek macierzystych od osoby niespokrewnionej. Tylko tak, będę mogła wróć do zdrowia. Może to właśnie TY jesteś tą osobą?

Bardzo tęsknię za pracą z dziećmi, rodziną, wnukami. Kiedyś, poświęcałam im cały mój czas. Dzisiaj, walczę o życie w szpitalu.

Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o zarejestrowanie się w bazie Fundacji DKMS. Dla Was to tylko chwila, ale dla mnie i innych chorych to może być całe życie.    

Zamów pakiet rejestracyjny i zostań Dawcą szpiku

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.
Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Masz pytania? Chcesz pomóc w rozprzestrzenianiu tego apelu? Napisz.

Leszek Lewandowski
Koordynator ds.Rekrutacji Dawców


Wspieraj naszą misję!

Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.
Ta strona została zaktualizowana. Prosimy odśwież ją.