Akcja
09.03.2021

Razem dla Basi i Innych!

Basia i inni liczą na Twoją pomoc!

W dniu, w którym miałam uczcić z rodziną przejście na zasłużoną emeryturę usłyszałam druzgocącą diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Poświęcenie Twoich 10 minut to krok do uratowania czyjegoś życia.

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Chcę zostać Dawcą szpiku

Mam na imię Barbara. Urodziłam się i wychowałam w Zgorzelcu. Stąd pochodzi moja rodzina i przyjaciele. Moje życie jest również mocno związane z Żarską Wsią, gdzie przez kilka lat mieszkałam, a przez prawie 40 lat uczyłam muzyki i przyrody. Moją największą miłością jest moja rodzina – mąż Czesław, dwie córki oraz trójka wnucząt. Z zamiłowania jestem muzykiem, prowadziłam gminny zespół folklorystyczny „Łużyczanie”, w wolnych chwilach lubię rozwiązywać krzyżówki i czytać książki. W lutym przeszłam na emeryturę, jednak nie jest mi dane się tym cieszyć pełną piersią.

Wszystko zaczęło się od tego, że w listopadzie ubiegłego roku zachorowałam na Covid-19. W trakcie trwania choroby na mojej skórze pojawiały się siniaki, wszystko tłumaczyłam wirusem. Jednak, kiedy objawy nie znikały postanowiłam zrobić badania w pobliskiej przychodni. Bardzo szybko okazało się, że wyniki są bardzo niepokojące i mam podejrzenie białaczki. Moje najgorsze obawy potwierdziły się 12 lutego… usłyszałam druzgocącą diagnozę – ostra białaczka szpikowa.

Często przy takiej diagnozie jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Proszę Cię, zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Zajmie Ci to kilka chwil, a może uratować życie moje lub Innej chorej osoby. Dla Ciebie to chwila – dla mnie i Innych chorych to szansa na nowe życie. Może akurat to Ty jesteś moim bliźniakiem?

Zamów bezpłatny pakiet rejestracyjny i zostań Dawcą szpiku

Moim największym szczęściem i miłością jest rodzina. Marzę o tym, aby wyzdrowieć. Chcę cieszyć się życiem z moimi najbliższymi i zwiedzać piękne zakątki naszego kraju”

ZAREJESTRUJ ZNAJOMYCH I RODZINĘ

Chcesz zarejestrować swoich bliskich i znajomych jako potencjalnych Dawców szpiku? Nic prostszego – zamów tzw. „Zestaw na 5”! Nasz Koordynator Kamil wyśle do Ciebie paczkę z 10 pakietami do rejestracji swoich bliskich.

Wyślij e-maila, w którym podaj swoje imię i nazwisko, adres do wysyłki oraz numer telefonu. Skompletujemy dla Ciebie paczkę i zadzwonimy, aby przekazać wszystkie informacje. Rozdaj pakiety do samodzielnej rejestracji swoim bliskim i znajomym. Każdy ma za zadanie wypełnić formularz, pobrać wymaz i całość z powrotem oddać w Twoje ręce. Kiedy zbierzesz wypełnione pakiety rejestracyjne zamówimy do Ciebie kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją do nas, abyśmy mogli zakończyć rejestrację wszystkich osób.

Zamów Zestaw na 5!

Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.
Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Wspieraj naszą misję!

Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.