Akcja
23.09.2021

Razem dla Darka!

Może to właśnie Ty jesteś moim „bliźniakiem genetycznym”!

Na początku lipca 2021 r., zaraz po moich urodzinach, coś niepokojącego zaczęło dziać się z moim zdrowiem. Pojawiła się infekcja przypominająca przeziębienie, ból mięśni i stawów. Dodatkowo, przez cały czas utrzymywały się wysoka temperatura oraz zmęczenie. Gdy objawy nie mijały, a żadne leki nie pomagały, wykonałem badania, po których pojawiło się pierwsze podejrzenie białaczki lub chłoniaka. Po niemal miesiącu w szpitalu, 1 września usłyszałem diagnozę – przewlekła białaczka mielomonocytowa. Pamiętam, że moja pierwsza myśl była taka, że muszę walczyć – dla żony Beaty, którą kocham najbardziej na świecie i dla rodziny, która jest dla mnie bardzo ważna.

Dotychczas byłem aktywny społecznie, zaangażowany w wiele projektów naukowych i biznesowych. Teraz swoją uwagę skupiam na walce z objawami choroby: osłabieniem, anemią, powracającymi infekcjami, zaburzeniami pracy serca. Czuje się jak więzień we własnym domu, który czeka na nieokreślony w czasie wyrok śmierci. Z uwagi na brak odporności nie mogę spotykać się z ludźmi, nie jestem w stanie pracować tak intensywnie, jak wcześniej.

"Jedyną szansą na mój powrót do normalnego życia jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego."

Darek i Inni liczą na Twoją pomoc!

Czy mam marzenia? Pewnie! Chciałbym wrócić do spotkań z rodziną, przyjaciółmi, zwiedzać świat - gdy tylko wyzdrowieję zamierzam zabrać Beatę w podróż kamperem po południowej Europie. Do tego potrzebuję być może właśnie Ciebie, mojego „bliźniaka genetycznego”. Choroba postępuje szybko, a transformacja w ostrą białaczkę szpikową jest tylko kwestią czasu – liczy się każdy dzień!

Masz pytania związane z tą akcją?

Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Wspieraj naszą misję!

Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.
Ta strona została zaktualizowana. Prosimy odśwież ją.