Akcja
08.03.2021

Poszukiwany Dawca szpiku dla małej Tamary!

Tamara Zawacka
Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

Ten mały aniołek, który uśmiecha się do Ciebie to nasza córka Tamara.

Nasz upragniony cud, na który musieliśmy długo czekać, gdyż lekarze nie dawali nam wielkich szans na rodzicielstwo. Mimo to nie poddawaliśmy się! Wierzyliśmy, że w końcu nasza rodzina powiększy się i będziemy mogli spełniać się jako rodzice. W 2019 roku na świat przyszła Tamarka i dzięki niej, nasze życie nabrało barw.

Niestety są takie dni, które wywracają życie rodzica do góry nogami. Dla nas takim dniem był ten, w którym dowiedzieliśmy, że Tamara zachorowała na białaczkę.

Jeśli chcesz pomóc naszej córeczce zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Chcę pomóc i zostać Dawcą!

Niedługo po swoich pierwszych urodzinach u naszej córeczki pojawił się katar. Pomyśleliśmy, że to nic takiego, kilka dni i przejdzie. Nie puściliśmy jej do żłobka, jednak mijały kolejne dni, a stan naszej córeczki pogarszał się. Tamara, zazwyczaj ruchliwa i energiczna, przestała chodzić i bez przerwy chciała być na rękach. Każdy rodzic w takiej sytuacji wie, że dzieje się coś bardzo złego. Kolejne dni wywróciły życie naszej rodziny do góry nogami.

Po kolejnych wizytach i badaniach pani doktor zleciła morfologię krwi i poprosiła mnie o kontakt kiedy na stronie laboratorium będą dostępne wyniki. Nie zdążyłam ich nawet zobaczyć. O 16:30 odebrałam telefon od lekarki, która poinstruowała mnie, bym pakowała siebie i córkę do szpitala, a Tomka (tatę) wysłała po skierowanie i wyniki badań. O 18:30 byłyśmy już na oddziale hematologii w UCK.

Po kilku dniach otrzymaliśmy diagnozę, którą okazała się być białaczka.

Wiemy, że zrobimy wszystko, aby nasza córeczka wyzdrowiała. Tomek, tata Tamary buduje dla niej plac zabaw na naszej kaszubskiej działce. Cała rodzina robi co tylko może, aby wspierać nas w tej trudnej sytuacji, jednak potrzebujemy też Ciebie!

Tamara będzie wymagała przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego, takim dawcą możesz być właśnie Ty!

Teresa i Tomek – rodzice Tamary

Zarejestruj się! Być może to właśnie Ty nosisz w sobie lek, który uratuje życie naszej córeczki.
Chcę pomóc i zostać Dawcą!

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.
Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.


Wspieraj naszą misję!
Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.
Ta strona została zaktualizowana. Prosimy odśwież ją.