Akcja
22.04.2022

Nie tak to wszystko miało wyglądać!

Tobiasz

Ten uśmiechnięty maluch, to mój ukochany syn – Tobiasz. W lutym 2022 roku zachorował na aplazję szpiku kostnego.

Proszę zostań bohaterem i podaruj mu szansę na życie! Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Imię, jakie nosi mój syn jest dla mnie szczególne. Tak samo nazywał się Jego Tata. Razem cieszyliśmy się z przyjścia na świat naszego dziecka. Kiedy byłam w 3 miesiącu ciąży, tata Tobiaszka zginął w wypadku, a z nim odeszła część mnie. Pod swoim sercem nosiłam jednak nowe życie, za które byłam odpowiedzialna.

Pomimo wielu przeciwności jakie mnie spotykały miałam dla kogo być silna...

Gdy Tobiaszek się urodził, poczułam radość, ulgę i ogromną miłość. Widziałam w nim swojego partnera, za którym tak bardzo tęskniłam. Od tego momentu starałam się poukładać swoje życie na nowo z przekonaniem, że wszystko co najgorsze jest już za nami.

Tobiasz
Tobiasz

Tak było do dnia kiedy u Tobiaszka pojawiły się maleńkie krosty. Nie chciałam panikować, myślałam, że znikną szybciej niż się pojawiły. Ale kiedy doszedł do tego kaszel, zabrałam go do lekarza. Pani doktor spoglądając na wybroczyny stwierdziła, że stan jest bardzo poważny i natychmiast skierowała nas na badania krwi i wątroby.

Gdy tylko pojawiły się wyniki skierowano nas do szpitala. Mój świat znów się zatrzymał

Po serii badań, lekarze postawili diagnozę – aplazja szpiku kostnego.

Dokładnie pamiętam ten moment. Było to jak kula w serce. Pierwsza myśl, a zarazem pytanie: Dlaczego My? Dlaczego tak mały człowiek, a w dodatku Mój syn, musi cierpieć?

Miałam w głowie wiele pytań na które nie było odpowiedzi. Od naszej rodziny, przyjaciół i znajomych otrzymaliśmy mnóstwo wsparcia. Moja mama, babcia Tobiaszka nie wyobraża sobie życia bez wnuka. Dostałam takiej mocy, że w duchu wiem, że się uda i jestem w stanie postawić cały świat na głowie, żeby tylko pomóc mojemu dziecku.

Wspólnie damy radę!

Szpital
Tobiasz i mama

Myślę, że już tyle niepowodzeń w życiu mnie spotkało i dałam sobie z nimi radę, że teraz też - wspólnie z Tobiaszkiem pokonamy chorobę! Cieszymy się z każdej minuty naszego życia. Jestem przekonana, że jeszcze wiele wspaniałych wspólnych chwil przed nami. Wierzę, że zobaczę jak z Tobiaszka wyrasta wspaniały mężczyzna. Taki jakim był jego Tata.

Pomożesz nam?

Pomyśl sobie, co Ty byś zrobił słysząc taką diagnozę? W głowie miałbyś tylko słowa lekarza: Na to nie ma lekarstwa. Potrzebny jest niespokrewniony Dawca szpiku!

Gdzieś na świecie jest ktoś, kto ma w sobie lek dla mojego synka!

Może jesteś nim właśnie Ty?

Zarejestruj się dziś jako potencjalny Dawca szpiku i sprawdź czy możesz pomóc Tobiaszkowi w powrocie do zdrowia, normalnego dzieciństwa i przyszłych marzeń.

Dziękuję Ci, potencjalny Dawco.

Marta, mama Tobiaszka

Aktualizacja:

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zamów pakiet już dziś i pomóż chorym na nowotwory krwi.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

ZAREJESTRUJ ZNAJOMYCH I RODZINĘ!

Chcesz zarejestrować swoich bliskich i znajomych jako potencjalnych Dawców szpiku? Nic prostszego – zamów tzw. „Zestaw na 5”! Koordynator akcji wyśle do Ciebie paczkę z 10 pakietami do rejestracji Twoich bliskich.

Zestaw na 5!

Wyślij e-maila, w którym podaj swoje imię i nazwisko, adres do wysyłki oraz numer telefonu. Skompletujemy dla Ciebie paczkę i zadzwonimy, aby przekazać wszystkie informacje. Rozdaj pakiety do samodzielnej rejestracji swoim bliskim i znajomym. Każdy ma za zadanie wypełnić formularz, pobrać wymaz i całość z powrotem oddać w Twoje ręce. Kiedy zbierzesz wypełnione pakiety rejestracyjne zamówimy do Ciebie kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją do nas, abyśmy mogli zakończyć rejestrację wszystkich osób.

Zamów Zestaw na 5!

Kamila Wesoła
Koordynator ds.Rekrutacji Dawców / DR Coordinator

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Wspólnie dostarczamy drugie szanse na życie Pacjentom chorym na nowotwory krwi.
Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. Dlatego nieustannie pracujemy, aby przekonać jak najwięcej osób do zostania potencjalnym Dawcą szpiku.
Zobacz wszystkie akcje
Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.