Akcja
17.02.2021

Kamil znalazł bliźniaka genetycznego!

Aktualizacja: Dobre wiadomości od Kamila!

Kamil znalazł już zgodnego Dawcę, ale wciąż jest wielu Pacjentów, którzy takiej osoby znaleźć nie mogą. Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i podaruj im nadzieję.


Zamów pakiet rejestracyjny i zostań Dawcą szpiku


WEDŁUG LEKARZY MAM MAŁO CZASU...

Mam na imię Kamil. W grudniu dowiedziałem się, że choruję na białaczkę. Okazało się, że mam bardzo rzadki genotyp i tylko 10 tygodni na znalezienie mojego bliźniaka genetycznego. Brzmi jak wyrok, ale ja się nie poddaję. Wierzę, że się uda!

Kamil to wspaniały tata, partner, przyjaciel i znajomy. Pochodzi z Sopotu, obecnie mieszka w Irlandii. Ma 38 lat i od zawsze prowadził zdrowy tryb życia. Uprawiał sport praktycznie codziennie. Trenował sztuki walki, jeździł na rowerze, dbał o dietę. Wydawałoby się, że jest ostatnią osobą, która mogłaby zachorować na cokolwiek. Niestety 17 grudnia 2020 roku padła diagnoza – ostra białaczka szpikowa

Ostatnie Święta Bożego Narodzenia nie były szczęśliwe… Kamil rozpoczął chemioterapię i już po 3 tygodniach okazało się, że tylko i wyłącznie przeszczep szpiku uratuje mu życie. Sama chemioterapia nie jest w stanie mu pomóc. Rozpoczęła się walka z czasem. Cała rodzina Kamila wierzy, że choroba to tylko gorszy etap, który trzeba przejść, żeby później ponownie móc cieszyć się pełnią życia. Jednak, żeby tak było Kamil potrzebuje pomocy.

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.
Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

NA CZYM POLEGA REJESTRACJA?


Wspieraj naszą misję!

Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.