Akcja
02.09.2022

Walczymy dla Lenki!

Lenka Graś

Choć Lenka uwielbia śmiać się i śpiewać piosenki nie zawsze ma powody do radości, a jej życie od dnia narodzin to ciągła walka o zdrowie.

Choroba genetyczna, nowotwór, a tym razem białaczka. Lena, aby wyzdrowieć potrzebuje pomocy bliźniaka genetycznego. Zostań jej bohaterem i podaruj szansę na nowe życie. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Najpiękniejsze momenty w życiu każdego rodzica to te, gdy ich dziecko jest szczęśliwe. My też czujemy radość, gdy Lenka śmieje się w głos tańcząc w rytm ulubionych melodii. Lub gdy śpiewa ulubione piosenki, nie znając wszystkich słów i zastępując je swoimi. Uśmiech naszej córeczki, to najcudowniejszy widok, który można oglądać bez końca.

Niestety nie zawsze w życiu naszej rodziny panuje radość. A Lenka nie zawsze ma siłę do zabawy, śmiania się i śpiewania. Nasza córeczka od pierwszych miesięcy swojego życia walczy o zdrowie. Najpierw dowiedzieliśmy się, że ma chorobę genetyczną, niedługo później zaatakował nowotwór. Lenka wiele miesięcy spędziła w szpitalu, przeszła silną chemioterapię oraz trudną operację usunięcia guza. Ze skutkami leczenia zmaga się do dziś. Kolejne miesiące to nieustanne badania kontrolne. I gdy już myśleliśmy, że Lenka jest w pełni zdrowa, zaatakowała kolejna choroba – białaczka. Znów wróciliśmy do szpitala, do badań i leków.

Lenka Graś
Lenka nie raz już pokazała, że chce żyć, że jest silna i się nie poddaje.

Dziś znów walczy, a my walczymy u jej boku. Szukamy bliźniaka genetycznego, który jest jej jedyną szansą. Czas jest nieubłagalny więc nie zwlekaj i zostań potencjalnym dawcą szpiku.

Lenka Graś z mamą
Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.