Akcja
12.03.2021

Walka Krzyśka

Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.

Mam na imię Krzysiek. 21 grudnia w dniu swoich 38 urodzin dowiedziałem się, że choruję na białaczkę. Szukam bliźniaka genetycznego, który pozwoli mi wrócić do mojej rodziny. Twoja decyzja o rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku może uratować mi życie.

Pomóż mi wygrać z chorobą! Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku!

Moje dotychczasowe życie zmieniło się o 180 stopni, kiedy usłyszałem diagnozę. Pasje, które do tej pory sprawiały mi przyjemność takie jak ćwiczenia na siłowni,łowienie ryb, oraz spacery z moją ukochaną rodziną stały się nagle nieosiągalne.

Jak to się zaczęło ?

W połowie listopada zaczęło mnie boleć kolano, z którym 8 lat wcześniej miałem już kłopoty. Zacząłem więc brać tabletki przeciwzapalne i przeciwbólowe i tak minęły 2 tygodnie w których nieznacznie, nie zauważalnie traciłem wagę. Później tydzień był spokój, a od początku grudnia zacząłem się szybciej męczyć byłem osłabiony, senny. Na moim ciele pojawiały się w różnych miejscach siniaki, ciężko mi się oddychało. Kolejne dni to ciągłe wizyty u specjalistów, oraz badania. Jak już wcześniej wspomniałem w dniu swoich 38 urodzin, otrzymałem diagnozę, która powaliła mnie na kolana.

Obecnie jedyne o czym marzę to powrót do zdrowia , powrót do rodziny. Aby tak się stało muszę znaleźć swojego bliźniaka genetycznego, który podzieli się ze mną cząstką siebie. Może to będziesz Ty? Zarejestruj się proszę i pomóż mi, oraz innym chorym na nowotwory krwi.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Zamów pakiet rejestracyjny przez internet i pomóż Krzysztofowi, oraz innym chorym na nowotwory krwi.

NA CZYM POLEGA REJESTRACJA?

Wspieraj naszą misję!

Możesz wspierać Fundację DKMS na wiele sposobów i tym samym dawać nadzieję na życie wielu chorym na nowotwory krwi.