Akcja
15.06.2023

Pomóż Wiktorii wrócić do gry!

Wiktoria Wojtyńska

Pomóż Wiktorii wrócić na boisko!

Wiktoria dotychczas była aktywną dziewczynką, uwielbiała piłkę ręczną i piłkę nożną. Kilka miesięcy temu boisko do gry musiała zamienić na szpitalny oddział - zdiagnozowano u niej zespół mielodysplastyczny. Już teraz wiemy, że aby wyzdrowieć potrzebuje przeszczepienia szpiku!
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Mamy ogromną nadzieję, że nasza córka wyzdrowieje i będzie mogła odwiedzić Legoland i książkowe „Bullerbyn”

Pod koniec marca zdiagnozowano u niej zespół mielodysplastyczny. Naszą pierwszą reakcją były łzy i uczucie, jakby człowiek dostał czymś twardym w głowę. Myśli niepoukładane totalnie, nie życzymy tego nikomu.

Jedynym sposobem na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku. W rodzinie nie ma dla niej zgodnego Dawcy, więc szukamy Dawcy niespokrewnionego!

W obecnej chwili jesteśmy pod stałą opieką lekarską. Wika miała dwa razy przetoczoną krew w celu poprawy parametrów. Ma zakaz przebywania tam, gdzie jest tłum osób, oraz spotykania się z dziećmi w większym gronie. To ją boli najbardziej.

Zarejestruj się, jako potencjalny Dawca i pomóż Wiktorii wrócić do przyjaciół i na boisko! Twój szpik morę podarować komuś najcenniejszy dar - życie!


Agnieszka i Kamil, rodzice Wiktorii

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

MASZ PYTANIE?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.