Akcja
14.11.2022

Zdrowie dla Krysi!

 Krystyna Tomiak

Zamów pakiet rejestracyjny!

Każdy z nas może być Bohaterem i podarować komuś szansę na życie. Ty też! Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Krysia jest wspaniałą żoną i matką. Wraz ze swoimi bliskimi mieszka w Starej Dąbrowie pod Wolsztynem. W lipcu 2022 roku skończyła 44 lata. Tego samego miesiąca zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową – ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Wszystko zaczęło się niepozornie. Po dłuższym okresie złego samopoczucia i zachodzących zmianach w organizmie, podczas wizyty lekarskiej, zalecono natychmiastowe badania krwi. Jeszcze tego samego dnia Krysia otrzymała telefon, by pilnie stawić się do szpitala. Trzy dni później została postawiona diagnoza, która zmieniła jej życie. Od tego czasu spędziła długie tygodnie w izolacji od otaczającej ją rzeczywistości i osób najbliższych.

Dni pobytu w szpitalu przeplatane były ciągłymi punkcjami, biopsjami oraz chemioterapią. Krysia mimo trudnych chwil, cały czas emanuje optymizmem i nieodpartą chęcią powrotu do najbliższych. Wszyscy wokół zawsze doceniali jej dobroć, pogodę ducha, wewnętrzny upór, pracowitość, zaradność, a także sumienność. Jest osobą, która zawsze poświęca się dla dobra drugiego człowieka.

Już dziś wiadomo, że nadzieją do powrotu do zdrowia Krysi jest przeszczep szpiku.

Niestety mimo, iż posiada ona rodzeństwo, żadne z nich nie może zostać Dawcą. Dlatego prosimy Cię o pomoc: zarejestruj się już dziś w bazie Fundacji DKMS i podaruj szansę na życie.

Krysia i inni liczą na Twoją pomoc!
Poświęcenie Twoich 10 minut to krok do uratowania czyjegoś życia.
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.