Nadzieja dla Dr. Shahina
Rejestruję się

Historia

Dr Shahin Nouri poświęcił całe swoje życie karierze medycznej i z wielką pasją pomagał swoim pacjentom. W marcu 2020 roku jego życie uległo drastycznej zmianie. Zdiagnozowano u niego chłoniaka nieziarniczego limfocytów T i B.

Aby żyć, dr Shahin potrzebuje przeszczepienia komórek macierzystych! W jego rodzinie nie ma zgodnego Dawcy, więc jedynie Dawca niespokrewniony może go uratować.

Dr Shahin urodził się i wychował w Iranie, uczęszczał do szkoły medycznej w Niemczech, a obecnie mieszka w Nowym Jorku. Uwielbia podróżować i fotografować. Dzięki niespokrewnionemu Dawcy komórek macierzystych ma nadzieję, że w przyszłości będzie mógł dalej odkrywać świat i pomagać innym.

Obecnie tylko około 5% populacji Polski jest zarejestrowanych jako potencjalni Dawcy szpiku. Pacjenci z mniejszości etnicznych mają tylko 20% szans na znalezienie Dawcy komórek macierzystych krwi w porównaniu z 69% w przypadku osób pochodzących z Europy Północnej.

Dr Shahin wie, że jego pochodzenie etniczne utrudnia znalezienie odpowiedniego Dawcy. Dlatego też zachęcenie do rejestracji jak największej liczby osób kurdyjskiego pochodzenia, może uratować mu życie. „Mniejszości są niedostatecznie reprezentowane w bazie Dawców szpiku, a tak łatwo jest uratować życie. Zostań bohaterem już dziś!"

Zmieńmy razem te statystyki. Każdy nowy potencjalny Dawca szpiku może je zmienić i dać nadzieję chorym na nowotwory krwi.

Jeśli masz 18-55 lat i ogólnie dobry stan zdrowia, już dziś zamów zestaw rejestracyjny, aby zostać potencjalnym dawcą komórek macierzystych krwi.Zarejestruj się i podaruj szansę na nowe życie.
Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, jak możesz pomóc!
Możesz zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku, zorganizować akcję rejestracji, przekazać darowiznę lub pomagać w jeszcze inny sposób.