Financial

Jak finansowania jest działalność Fundacji DKMS?

Finansowanie działań Fundacji DKMS opiera się na dwóch filarach: darowiznach od osób indywidualnych i firm, a także zwrotach kosztów organizacji pobrania komórek macierzystych od niespokrewnionych dawców, otrzymywanych z systemu opieki zdrowotnej kraju z którego pochodzi Biorca. Wszystkie środki którymi dysponuje Fundacja są automatycznie reinwestowane w realizację celów statutowych fundacji.

Przy finansowaniu rejestracji nowych potencjalnych Dawców Fundacja DKMS opiera się na darowiznach pieniężnych od darczyńców indywidualnych i firm. Koszt rejestracji jednego potencjalnego Dawcy dla Fundacji DKMS wynosi 180zł i nie jest refundowany przez Ministerstwo Zdrowia. Ty Też możesz pomóc nam finansować kolejne rejestracje. Twoje wsparcie ma ogromne znaczenie dla chorych na nowotwory krwi!

Dzięki strategii podwójnego finansowania i efektywnemu wydatkowaniu środków, którymi dysponujemy, Fundacja DKMS może działać bez wsparcia funduszy publicznych. Nie mniej jednak, pomimo sprawnego modelu działania wciąż polegamy na wsparciu finansowym darczyńców, pomagających w ten sposób powiększać bazę dawców i ratować jeszcze więcej chorych na nowotwory krwi.

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, jak możesz pomóc!
Możesz zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku, zorganizować akcję rejestracji, przekazać darowiznę lub pomagać w jeszcze inny sposób.