Łukasz i Inni potrzebują Twojej pomocy

1 września to symboliczna i wiele mówiąca data w historii. Dla 28-letniego Łukasza Zwolana ma jednak szczególne znaczenie. Tego dnia poszedł na swoją własną wojnę z podstępnym i atakującym znienacka wrogiem - ostrą białaczką limfoblastyczną. „Podjąłem walkę z panią B i zamierzam ją wygrać. Białaczka na arenie międzynarodowej osiągnęła już tak wiele, że wystarczy jej zwycięstw.” Ale jak każdy dowódca, Łukasz potrzebuje w swojej walce wsparcia. Takim jest dla niego przeszczep szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety wśród prawie 26 milionów zarejestrowanych potencjalnych dawców na całym świecie, nie ma jego bliźniaka genetycznego.

Na pomoc ruszyli przyjaciele oraz rodzina z Zamościa i Łabuń, którzy organizują akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Cel? Zwycięstwo w ulubionej grze Łukasza – życiu - po to, aby mógł bawić się z 2-letnią córką, spędzać czas z narzeczoną, czy oddać się muzyce w jego drugim domu – Jazz Klubie „Kosz”.

„Nigdy nikomu nie oddałem krwi, ani nigdy też nie zarejestrowałem się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych. Tego żałuję najbardziej. Cierpienie często rodzi piękno, więc proszę w imieniu wszystkich tych, którzy czekają na przeszczep szpiku i swojego bliźniaka o pomoc. Niech to piękno wyjdzie z nas i pomoże wielu osobom” – apeluje Łukasz.

Włącz się do bitwy, zawalcz i zarejestruj się jako potencjalny Dawca Szpiku, a być może uratujesz komuś życie.

Akcja rejestracji "Łukasz i Inni potrzebują Twojej pomocy" odbędzie się:
Data: 6.11.2016
Godzina: 10:00-16:00
Miejsce: Dom Kultury w Łabuniach
Adres: ul. Parkowa 9, Łabunie

Łukasz to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 6, Listopad, 2016 - 10:0016:00
Event address:
Dom Kultury w Łabuniach
Event address:
ul. Parkowa 9
22-437 Łabunie
Polska

Organizator:

Koordynator akcji:
Katarzyna Poniatowska
Contact organizer email:
Katarzyna.Poniatowska@dkms.pl
Contact organizer phone:
+48 668 669 327

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą