5 milionowy Dawca w bazach DKMS!

28 Styczeń 2015

W sobotę 24 stycznia 2015 roku podczas Dnia Dawcy Szpiku w Warszawie zarejestrowaliśmy 5 000 000 Dawcę we wszystkich bazach DKMS!

Co 35 sekund na świecie ktoś otrzymuje diagnozę - rak krwi. Słyszą ją dorośli, rodzice małych dzieci, nastolatkowie. Dla wielu z nich jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Niestety w wielu przypadkach mimo 23 milionów Dawców zarejestrowanych we wszystkich bazach na całym świecie, zgodnego Dawcy nie udaje się znaleźć.

Właśnie dlatego rodzina DKMS nie ustaje w rejestrowaniu potencjalnych Dawców w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W tych krajach udało nam się już w sumie zarejestrować 5 milionów Dawców, a w ciągu ostatnich 5 lat aż 940 Pacjentów z Polski otrzymało szansę na życie właśnie dzięki osobom zarejestrowanym w bazach rodziny DKMS.

Dziękujemy każdemu zarejestrowanemu Dawcy, każdej osobie, która wspiera nasze działania, obala mity i zachęca do rejestracji kolejne osoby. Dziękujemy wszystkim, którzy bez wahania podzielili się częścią siebie z drugą osobą. Dzięki Wam razem możemy każdego dnia zmieniać świat na lepsze!

5 000 000 Dawcą DKMS został Norbert, któryt kilka dni wcześniej ukończył 18 lat, uczy się obecnie w IV LO i pasjonuje się wieloma dziedzinami. Chętnie też pomaga innym. Przez ostatni rok wolontaryjnie pracował w Muzeum Powstania Warszawskiego, był koordynatorem Świątecznej Zbiórki Żywności i wolontariuszem WOŚP. Sam mówi, ze świat byłby piękniejszy, gdyby więcej osób czuło potrzebę pomagania nieznajomym.

Wyjątkową akcję rejestracji wsparły, rejestrując potencjalnych dawców jako wolontariusze, znane i lubiane osoby - Olga Kalicka, Ania Cieślak, Katarzyna Maria Zielińska, Barbara Kurzaj oraz Anna Kalczyńska, która sama dołączyła do grona potencjalnych dawców.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego niezwykłego wydarzenia, a szczególnie naszym wspaniałym wolontariuszom oraz Centrum Handlowemu Arkadia za udostępnienie przestrzeni. Oby takich akcji było jeszcze więcej!