566 nowych potencjalnych dawców dzięki kibicom Legii Warszawa

20 Maj 2014

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Krewcy Legioności triumfuje sukces rejestracji 566 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Rejestracja miała miejsce podczas przerw meczu Legia Warszawa vs Wisła Kraków na stadionie PEPSI Arena, 9 maja 2014, i wpłynęła na powiększenie bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Ostatnie rozgrywki pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków, które miały miejsce na Stadionie PEPSI Arena w piątek 9 maja 2014 r. okazały się podwójnym sukcesem gospodarzy i ich kibiców. Podczas gdy piłkarze Legii Warszawa triumfowali zwycięstwo na murawie, ich kibice na trybunach pobijali rekord dobrowolnie rejestrując się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych. Tę szlachetną akcję przeprowadzili wolontariusze Fundacji DKMS we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK Krewcy Legioności. Ideą przyświecającą akcji było wsparcie osób cierpiących na białaczkę oraz inne nowotwory krwi.

Rejestracyjna inicjatywa Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Krewcy Legioniści pokazała, że kibice to ludzie świadomi problemu, jakim jest zachorowalność na raka krwi, gotowi przyłączyć się do walki z tą okrutną chorobą.

Dzięki takim inicjatywom pokazujemy, że dawstwo szpiku jest ponad podziałami. Cieszymy się, że w imię jednego dobra społeczność Legii Warszawa z tak ogromnym zaangażowaniem włączyła się w akcję rejestracji dawców. Liczba zarejestrowanych tego dnia osób jest najlepszym tego dowodem – powiedziała Agata Maraszek, Kierownik Działu Rekrutacji DKMS Polska.

Zarejestrowanie 566 potencjalnych dawców podczas tylko dwóch przerw meczu to ogromny sukces wszystkich, którzy chcą przyczynić się do walki z rakiem krwi.