Akcja rejestracji dawców dla Karola i Konrada

Karol Toczek od 12 lat pracuje jako żołnierz w jednostce wojskowej w Świdwinie. Zawodowo zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo załogi śmigłowca. Prywatnie zaś uwielbia spędzać czas ze swoim 10-letnim synem Korneliuszem oraz partnerką Dorotą. W kwietniu Karol za namową przyjaciela, który zaniepokoił się jego wyglądam, udał się na badania krwi. Po odebraniu wyników i konsultacji z lekarzem Karol usłyszał diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. Od tego czasu przebywa w szpitalu, gdzie przechodzi chemioterapię. Być może, aby wrócić do zdrowia potrzebne będzie przeszczepienie szpiku od niespokrewnionego dawcy.

Konrad Bodys, 23-latek z Sianowa już raz wygrał walkę z białaczką dzięki przeszczepieniu, które przeszedł ponad 1,5 roku temu. Choroba jednak powróciła, a wszystko zaczęło się od zwykłych bólów brzucha. Diagnoza – ostra białaczka. Konrad jak każdy z nas ma swoje marzenia – w przyszłości chciałby służyć w służbach mundurowych. Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, co aktualnie jest utrudnione przez pobyt w szpitalu.

Obydwaj wierzą, że ich marzenia są tylko chwilowo odwleczone w czasie, ale już niedługo będą mogli zacząć je realizować. W Polsce co godzinę ktoś, podobnie jak Karol i Konrad, słyszy diagnozę – białaczka. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku. Dlatego nie zwlekaj, zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS i daj im szansę na życie!

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Sobota, 29, Czerwiec, 2019 - 10:0016:00
Event address:
21 Baza Lotnictwa Taktycznego
Adres:
Połczyńska 32
78-301 Świdwin
Polska

Organizator:

Organizator:
Katarzyna Baran
Contact organizer email:
katarzyna.baran@dkms.pl
Organizator:
228829557

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą