Amelka, Marta i Inni potrzebują Twojej pomocy!

Amelka ma 3 lata. Jest całym światem dla swoich rodziców. Wraz rodziną mieszka w Poznaniu. Jej ulubionymi bajkami są Świnka Pepa i Czerwony Kapturek. Jednak jej ulubionym zajęciem jest bieganie, jeżdżenie na rowerze i buszowanie po placu zabaw. Niestety te beztroskie, pełne śmiechu chwile zostały przerwane we wrześniu 2015 roku, kiedy to została postawiona diagnoza - ostra białaczka limfoblastyczna. Choroba była szokiem dla całej rodziny. Amelka została odseparowana od świata, w którym dotychczas żyła. Obie z mamą nie opuszczają szpitala. Amelka jest poddawana intensywnej chemioterapii, jednak jedyną szansą na jej powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny Dawca! „Pomóżmy Amelce wrócić do domu” - apeluje rodzina i przyjaciele.

Marta Łużyńska ma 24 lata i jest tegoroczną absolwentką kierunku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Marta właśnie spełniła swoje największe marzenie, dostała się na aplikację by zostać radcą prawnym. Wiele lat była harcerzem, dlatego nie ma, co się dziwić, że zdecydowała się na podróż do Chile, by zdobyć tamtejsze szczyty. Wszystko to działo się zaledwie kilka miesięcy temu. Niestety na początku października zdiagnozowano u niej anemię aplastyczną – śmiertelną chorobę szpiku. Na szczęście istnieje szansa dla Marty na zdrowie. Jest nią przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Teraz to również Ty masz szansę pomóc nie tylko poprzez rejestrację, jako potencjalny Dawca, ale również przekazanie informacji o akcji dalej!
Przyjdź i zarejestruj się by pomóc Marcie i Innym chorym!

Rejestracji będzie można dokonać:

  • piątek od 12:00 do 18:00
  • sobota od 12:00 do 16:00

Amelka i Marta to pacjenci chorzy na nowotwór krwi, którzy potrzebują szpiku od niespokrewnionych dawców

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Piątek, 11, Grudzień, 2015 - 12:00Sobota, 12, Grudzień, 2015 - 16:00
Event address:
Centrum Kultury Zamek
Adres:
Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań
Polska

Organizator:

Organizator:
Renata Rafa
Contact organizer email:
renata.rafa@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 56

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą