Auchan Białystok Hetmańska

Już 5 - 6 grudnia w 49 hipermarketach Auchan w całej Polsce odbędą się akcje rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku zorganizowane przez Fundację DKMS Polska przy olbrzymim i nieustającym wsparciu Auchan Polska. Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są Kamili Makowskiej i innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.


„Hej chorobo! Ja Kamila Makowska, która pokonała białaczkę i przeżyła przeszczep serca, wyzywam Cię na kolejny pojedynek! Dlaczego znów ja? Dlaczego muszę po raz trzeci cierpieć?” – zadaje sobie pytanie 14-latka z Bydgoszczy.

Historia Kamili wydaje się wręcz niewiarygodna! Skąd w tak młodej osobie tyle hartu ducha, by mimo cierpienia triumfować, a mimo prowokacji losu dalej stawać z wypiętą piersią naprzeciw chorobie?

„Miesiąc po moim urodzeniu zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jako niemowlak zwyciężyłam tą paskudną chorobę. Po 10 latach moje serce odmówiło posłuszeństwa. Przez okres 6 miesięcy byłam podłączona do komór, które wspomagają serce. Jedynym wyjściem był przeszczep serca. 10 maja 2011 roku przeszczepiono mi serce. Na dodatek w ubiegłym roku zachorowałam na nowotwór - chłoniak Burkitta.” – dzieli się z nami Kamila, która właśnie dowiedziała się, że tym razem zwycięstwo nad kolejnym śmiertelnym zagrożeniem nie zależy tylko od niej. Kamila potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety to nie koniec złych wieści. Kamila ma bardzo rzadki genotyp. Na całym świecie nie ma dla niej Dawcy! Teraz wszystko zależy od nas!

„To właśnie poprzez akcję rejestracji potencjalnych Dawców szukamy bliźniaka genetycznego dla Kamili i innych chorych potrzebujących przeszczepienia. Chcę myśleć, że ta siódma edycja projektu z Auchan, dedykowana Kamili okaże się szczęśliwa przede wszystkim dla niej! Wierzę z całego serca, że świąteczny, mikołajkowy czas obudzi w nas to co najlepsze dodając Kamili otuchy w oczekiwaniu na Dawcę. Od nas wszystkich zależy, kto dowie się o akcji! Dlatego zachęcam! Poinformuj najbliższych, przyjdź, wesprzyj nas i zarejestruj się jako potencjalny Dawca już 5 – 6 grudnia 2015r. w najbliższym hipermarkecie Auchan!" – zachęca Wojciech Niewinowski, pracownik Fundacji DKMS Polska.

Rejestracji będzie mozna dokonać w sobotę i niedzielę w godz: 10:00 - 18:00.

Kamila to pacjentka chora na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 5, Grudzień, 2015 - 10:00Niedziela, 6, Grudzień, 2015 - 18:00
Event address:
Auchan Białystok Hetmańska
Event address:
Hetmańska 16
15 - 727 Białystok
Polska

Organizator:

Organizator:
Wojciech Niewinowski
Contact organizer email:
wojciech.niewinowski@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 63

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą