Auchan Mysłowice

Już 21 - 22 maja, w 56 hipermarketach Auchan w całej Polsce, podczas 20 Urodzin Auchan odbędą się akcje rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku zorganizowane przez Fundację DKMS Polska przy olbrzymim i nieustającym wsparciu Auchan Polska.
Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są malutkiej Gabrysi z Krakowa i innym pacjentom dotkniętym nowotwo-rem krwi.


„Nie płacz mamo, ja wyzdrowieję.” – dodaje otuchy 4,5 – letnia Gabrysia z Krakowa widząc zasmuconą mamę, która właśnie usłyszała o przerażającej diagnozie swojej ukochanej córeczki.
Mimo ciężkiej choroby i młodego wieku Gabrysia jest niezwykle dojrzałą i silną dziewczynką. Do momentu diagnozy, Gabrysia uwielbiała malować i układać puzzle. Nie mogła się też doczekać przeprowadzki do swojego wymarzonego pokoju, gdzie mogłaby zapraszać koleżanki z przedszkola, do którego niedawno zaczęła uczęszczać. Teraz niestety swoje marzenie musi odłożyć na później. W lutym tego roku rozpoznano u niej rzadką odmianę białaczki – młodzieńczą białaczkę mielomonocytową. Jedyną szansą na jej powrót do zdrowia, jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Kogoś takiego jak Ty. Nie bądź obojętny, zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku i daj szansę na zdrowie Gabrysi i Innym potrzebującym.
„To właśnie poprzez akcję rejestracji potencjalnych Dawców szukamy bliźniaka genetycznego dla Gabrysi oraz innych chorych potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Chcę myśleć, że kolejne Dni Dawcy Szpiku w Auchan, dedykowana malutkiej Gabrysi okażą się szczęśliwe przede wszystkim dla niej! Wierzę, że zaangażowanie oraz wsparcie pracowników, wolontariuszy, a co za tym idzie klientów Auchan doda otuchy Gabrysi oraz jej rodzinie w oczekiwaniu na Dawcę. To od nas zależy, kto dowie się o akcji. Dlatego apeluję o poinformowanie najbliższych, przyjście, wsparcie i zarejestrowanie się jako potencjalny Dawca już 21 – 22 maja 2016 r. w najbliższym hipermarkecie Auchan.” – zachęca Wojciech Niewinowski, pracownik Fundacji DKMS Polska.


Fundacja DKMS Polska wraz z Auchan Polska od ponad 4 lat łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Osiem edycji wspólnego projektu zaowocowały zorganizowaniem ponad 220 akcji rejestracji na terenie hipermarketów Auchan. Podczas poprzednich Dni Dawcy Szpiku w Auchan do grona nowych potencjalnych Dawców dołączyło ponad 32 700 osób, a 67 z nich zostało realnymi Dawcami dając szansę na nowe życie potrzebującym przeszcze-pienia pacjentom. W dniach 21 – 22 maja 2016 r. odbędzie się kolejna edycja projektu podczas 20 Urodzin Auchan. Podczas majowego weekendu w 56 hipermarketach Auchan, w godzinach 10:00 – 18:00 na terenie całej Polski będzie można zarejestrować się, jako potencjalny Dawca szpiku oraz wesprzeć Fundację DKMS Polska poprzez darowiznę pieniężną do puszki. Rejestrację potencjalnych Dawców będą wspierać pracownicy – wolontariusze Auchan.


Rejestracji będzie można dokonać od 10:00 do 18:00.

Gabrysia to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 21, Maj, 2016 - 10:00Niedziela, 22, Maj, 2016 - 18:00
Event address:
Auchan Mysłowice
Event address:
Katowicka 75
41-400 Mysłowice
Polska

Organizator:

Organizator:
Wojciech Niewinowski
Contact organizer email:
wojciech.niewinowski@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 63

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą