Biała jak mleko, czerwona jak krew

18 Marzec 2015

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do obejrzenia filmu "Biała jak mleko, czerwona jak krew", który niesie bardzo ważne przesłanie i jest ważnym głosem w szerzeniu idei dawstwa szpiku i komórek macierzystych.

"Biała jak mleko, czerwona jak krew" to piękna historia o pierwszej miłości, ale z bardzo ważnym aspektem życia i śmierci w tle. Film ma bardzo istotny aspekt edukacyjny i powinien go obejrzeć każdy. Dorosły, bo sam kiedyś był młody i pierwszy raz zakochany, a dziś albo jest albo będzie rodzicem dziecka w wieku licealnym. To film dla nauczycieli i uczniów, dla sceptyków i entuzjastów idei dawstwa szpiku. To film, który nie pozostawia cienia wątpliwości, co należy zrobić po jego obejrzeniu.

Gdy jesteśmy młodzi wszystko wydaje się nam albo białe, czyli dla nas obojętne, bezbarwne, albo czerwone, bo rozgrzewa nasze emocje do czerwoności. To film, który w bardzo jasny sposób pokazuje, że znalezienie swej drugiej połowy w miłości może być dużo łatwiejsze niż drugiej połowy zgodnej genetycznie.

Film jest ekranizacją bestselerowej książki Alessandro D'Avenia, a wyreżyserował go znakomity włoski reżyser Giacomo Campiotti. Przez wiele tygodni nie schodził z pierwszej 10-tki najchętniej oglądanych filmów we Włoszech.

Film wyświetlany jest aktualnie w kinach studyjnych (daty i godziny można sprawdzić wchodząc na www.kondrat-media.pl) oraz od 27.03 w sieci kin Helios w całej Polsce.