Biedronka i Paprocki&Brzozowski znowu z nami!

20 Lipiec 2015

Już 20 lipca 2015 roku w sklepach Biedronka na terenie całej Polski będzie można kupić oryginalne koce i poduszki zaprojektowane przez znany duet Paprocki&Brzozowski z myślą o idei dawstwa szpiku. Te piękne produkty nie tylko staną się idealnym dodatkiem do każdego wnętrza, ale mają za zadanie zachęcić Polaków do rejestracji jako potencjalnych Dawców szpiku w bazie naszej Fundacji.

Kolorowe koce i poduszki przedstawiające dziecięce wyobrażenia dwunastu znaków zodiaku to wspólna propozycja Biedronki oraz projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego (zarejestrowanych w Fundacji DKMS Polska w roku 2012). Każdy koc i poduszka opatrzone będą banderolą zawierającą informację o stronie internetowej Fundacji i zachętą do rejestracji jako potencjalny Dawca komórek macierzystych krwi lub szpiku.

To nie pierwsza taka wspólna inicjatywa Jeronimo Martins Polska i duetu projektantów, która wspiera naszą Fundację. W 2014 roku do sprzedaży trafiły polecane przez projektantów koce walentynkowe, które również były opatrzone banderolą zawierającą informację o bazie dawców Fundacji DKMS Polska. W ubiegłym roku sprzedano 38 tys. sztuk koców walentynkowych i Biedronka przekazała na rzecz Fundacji 100.000 zł. Taka sama wartość wspiera realizację naszych celów statutowych w roku bieżącym, dzięki temu możliwa jest rejestracja i przebadanie łącznie 800 nowych potencjalnych Dawców.

Te śliczne koce i poduszki wykonane są z miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaniny, co ważne, posiadają Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 (wiodący znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych). Z pewnością zachwycą dzieci, a rodziców sprowokują do zastanowienia się nad sensem idei dawstwa szpiku i być może zachęcą do rejestracji w bazie DKMS Polska.

Więcej informacji na naszym blogu: http://dkms.natemat.pl/149125,w-czepku-urodzeni