Centrum Handlowe FERIO WAWER

Olga jest wyjątkową 6 - letnią dziewczynką, która we wrześniu pierwszy raz poszła do szkoły. Niestety nauką i zabawą z rówieśnikami mogła cieszyć się tylko chwilę. W grudniu podczas badania w poradni immunologicznej u Olgi zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną. Nazajutrz wraz z rodzicami, Joanną i Marcinem, musiała stawić się na oddziale onkologicznym Centrum Zdrowia Dziecka, który stał się jej drugim domem. Teraz Olgusia musi dzielić dni pomiędzy te spędzane w szpitalu i te w domu, gdzie czeka na nią stęskniony brat Oliwier. Dziewczynka kocha psy i koty, których nie może posiadać ze względu na chorobę. Tymczasem maskotki są jedynymi zwierzakami, jakimi może się opiekować. Udaje, że i one też są chore. Wyprowadza je na spacery, karmi i dopieszcza. Z całego serca pragnie by wyzdrowiały. Bawi się też lalami, które traktuje jak swoje dzieci, nosi, czule przytula, podaje lekarstwa i robi im zastrzyki. Ciężka choroba jest rzeczywistością, która wypełnia codzienność i przenika także do zabaw.

Olga potrzebuje przeszczepienia szpiku od niespokrewnionego Dawcy, a jej rodzice apelują:
„Może to właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem Olgi? Zarejestruj się, jako potencjalny Dawca! Dla Ciebie to tylko kilka minut, a dla Olgi lub innych chorych to jedyna szansa na dalsze życie!. Nie obawiaj się pomagać."

Olga to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 14, Maj, 2016 - 9:0021:00
Event address:
Centrum Handlowe FERIO WAWER
Event address:
Kazimierza Szpotańskiego 4
04-760 Warszawa
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 67

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą