Centrum Integracji Społecznej

Chcieliśmy Wam przedstawić krótką historię choroby Lenki. Naprawdę krótką, bo tak naprawdę jeszcze niedawno Lenka chodziła do przedszkola, brała udział w balu karnawałowym. Nic nie wskazywało na wydarzenia, które rozegrały się pod koniec lutego i tak zaważyły na jej życiu. Każde dziecko przechodzi infekcje. Każde miewa bóle nóżek, przecież rośnie, prawda? U Lenki, te z pozoru błahe objawy, były zapowiedzią choroby, która niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek... ostrej białaczki limfoblastycznej.


Lenka dopiero zaczęła swoją walkę. Wszyscy żywimy głęboką nadzieję, że chemioterapia wystarczy i nie będzie potrzebowała przeszczepu szpiku od dawcy niespokrewnionego. Jednak już teraz chcemy podjąć działanie, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.
Tym z pozoru niewielkim gestem mogą dać szansę na powrót do zdrowia nie tylko jej, ale wielu innym osobom, które już teraz wiedzą, że tylko przeszczep może uratować im życie.

Lenka Wzorek to pacjentka chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 10, Kwiecień, 2016 - 10:0016:00
Event address:
Centrum Integracji Społecznej
Event address:
Nasielska 3
05-180 Pomiechówek
Polska

Organizator:

Organizator:
Artur Koszla
Contact organizer email:
artur.koszla@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 69

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą