Dajże szpik!

Kuba i Michał – co ich łączy? Kraków, pasja, jedna diagnoza… ostra białaczka.

Michał Radziejowski ma 22 lata, studiuje Informatykę Stosowaną na AGH. Rozwija swoje pasje, spełnia marzenia, dąży do wyznaczonego celu. Tak było jeszcze niedawno. Na kilka dni przed Wielkanocą Michał trafił do szpitala, w którym przebywa do dziś. „Plany na przyszłość były dość pospolite, skończyć studia i znaleźć pracę z nimi związaną jako programista.
Nowotwór raczej w żaden sposób tych planów nie zmienił, bardziej je odłożył w czasie. Też oczywiście otworzył oczy na to, jakie życie czasem jest przewrotne i jak nie doceniamy na co dzień takich rzeczy jak zdrowie, tylko bierzemy to za coś oczywistego i pędzimy dalej w życiowej gonitwie.

Kuba Kwasiborski ma 31 lat, w szpitalnej sali czeka na powrót do aktywnego życia – pracy programisty i sportowych pasji. Chce spełnić swoje marzenie i nauczyć wspinaczki swojego ukochanego siostrzeńca, Karolka. „Po okresie kilkuletniego pobytu za granicą wróciłem do Polski między innymi po to, aby spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Znalazłem nową pracę w Polsce – trafiłem do szpitala 3 dni przed planowanym pierwszym dniem pracy. Choroba utwierdziła mnie w przekonaniu, że spędzanie czasu z bliskimi jest dla mnie bardzo ważne”.

Teraz Michał i Kuba mają nowy cel – wygrać z chorobą. Kuba znalazł „bliźniaka genetycznego”, ale Michał nadal Go potrzebuje. Twoja decyzja może uratować życie Pacjentom takim jak Michał i Kuba. Zarejestruj się w bazie potencjalnych dawców szpiku.
Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!"

Jakub i Michał, to pacjenci chorzy na nowotwór krwi, którzy potrzebują przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 27, Maj, 2018 - 10:0016:00
Event address:
Muzeum Inżynierii Miejskiej
Event address:
Św. Wawrzyńca 15
31-060 Kraków
Polska

Organizator:

Organizator:
Katarzyna Poniatowska
Contact organizer email:
katarzyna.poniatowska@dkms.pl
Organizator:
48 668 669 327

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą