Dzień Dawcy Szpiku

Mam na imię Urszula. Mieszkam w Lubartowie. Mam 52 lata. Do momentu choroby czynnie pracowałam jako specjalista do spraw księgowo-finansowych. Zawsze pełna życia i energii gromadziłam wokół siebie wspaniałych ludzi.

Niestety w lipcu ubiegłego roku los się ode mnie odwrócił. Wstępna diagnoza brzmiała: ostra białaczka. Wtedy wszystko się zatrzymało. Przekierowana zostałam do Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku w Lublinie, poddana kolejnym badaniom i kolejna diagnoza - mielodysplazja szpiku. Do dnia dzisiejszego jestem leczona chemioterapią, jednak aby żyć potrzebuję przeszczepienia. Na szczęście mam Dawcę. Jest nim mój brat, który niedługo podzieli się ze mną cząstką siebie.

Jednak jest wielu chorych, którzy dalej nie mają swojego "bliźniaka genetycznego" i potrzebują przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego. Dlatego apeluję, abyście zarejestrowali się jako potencjalni Dawcy szpiku. Może ktoś z Was będzie mógł dać innym taką szansę, jaka dostałam ja - szansę na życie!

Urszula to pacjentka chora na nowotwór krwi

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Sobota, 21, Marzec, 2015 - 10:0015:00
Event address:
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Adres:
Cicha 6
21-100 Lubartów
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 67

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą