Dzień Dawcy Szpiku dla Bartka i Innych

„Mamo takie małe dzieci nie powinny chorować” – te słowa powiedział 6-letni Bartek Domański, mieszkaniec Gminy Domaniów, który 4 stycznia znalazł się w szpitalu, wśród innych dzieci chorujących na nowotwory krwi. Tego dnia Bartek i jego rodzice, Katarzyna i Jarek, rozpoczęli trudną walkę z jego poważną chorobą– ostrą białaczką szpikową.

Bartek szybko został okrzyknięty przez lekarzy wojownikiem. Dzielnie stawia czoła chorobie i nie traci uśmiechu na twarzy. Lubi wygłupiać się z tatą, jest ulubieńcem pielęgniarek na oddziale. Z pasją układa kolejne zestawy klocków LEGO. Być może, aby wygrać z białaczką Bartek będzie potrzebował przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych bądź szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cała rodzina pochodząca z Kończyc i okolic – rodzice, brat, babcie i dziadkowie oraz wujkowie ciocie i kuzynostwo postanowili działać: „Każdy może znaleźć się w takiej sytuacji jak nasza rodzina. Dlatego zachęcamy Was już dziś abyście zarejestrowali się, jako potencjalni Dawcy szpiku. Zapraszamy do rejestracji na akcji dedykowanej Bartkowi i innym pacjentom” – apeluje rodzina. POMOŻESZ? BO MOŻESZ - MASZ TO W GENACH

Akcja rejestracji odbędzie się:
Data: 05.03.2017
Godzina: 09:00-16:00
Miejsce:Hala Sportowa im. Szymona Kołeckiego w Wierzbnie
Adres: Wierzbno 83a, Wierzbno

Dzień Dawcy Szpiku dla Bartka i Innych

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Niedziela, 5, Marzec, 2017 - 9:0016:00
Event address:
Hala Sportowa im. Szymona Kołeckiego w Wierzbnie
Event address:
Wierzbno 83a
55-216 Wierzbno
Polska

Organizator:

Koordynator akcji:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Contact organizer phone:
228829567

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą