Dzień Dawcy Szpiku dla Gabriela i Innych

„Mój syn, Gabriel Korzeniewski z Jurzyna jest małym bohaterem, który mimo bardzo poważnej choroby, chciałby mieć szczęśliwe dzieciństwo. Rejestrując się jako potencjalny Dawca możesz spełnić jego marzenia i pomóc wielu dzieciom takim jak on.” – apeluje Adam, tata chorego chłopca.

Gabriel na początku czerwca nie mógł doczekać się wyjazdu do Świnoujścia - nad morze, którego nigdy nie widział. Niestety na początku wakacji trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ostatnie trzy miesiące mały Gabriel spędzał w szpitalnym łóżku, w izolacji. Lato mógł jedynie oglądać przez okna szpitalnego oddziału razem z wiernym towarzyszem - pluszowym misiem „Tedym”.

Mimo 6 lat Gabriel świadomy jest swojej choroby. Spotykając inne dzieci z kliniki hematologicznej dyskutuje z nimi o kolejnych cyklach chemioterapii. Wymienia dokładnie nazwy leków, które musiał przyjąć.

Szczęśliwie Gabriel doskonale reaguje na leczenie chemioterapią, jednak bardzo dobrze rozumie, że dla niektórych z jego szpitalnych kolegów, jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Gabriel to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Niedziela, 18, Październik, 2015 - 10:0016:00
Event address:
Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury
Adres:
Plac Armii Krajowej 2
68-320 Jasień
Polska

Organizator:

Organizator:
Ewa Nawrot
Contact organizer email:
ewa.nawrot@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 67

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą