Dzień Dawcy Szpiku dla Piotra i Innych!

Piotr to 29 letni mieszkaniec Niska, którego od pięciu lat leczono z powodu silnych bólów głowy oraz karku. Z początkiem roku, po długim okresie, dolegliwości same ustały na dwa miesiące, po czym gwałtownie wróciły. „Bolało mnie wszystko: mięśnie, kości, stawy – mówi Piotr. Po konsultacji z hematologiem, zostałem skierowany do szpitala w którym zdiagnozowano włóknienie szpiku. Do momentu diagnozy Piotr wraz z bratem prowadził rodzinną firmę. W wolnym czasie chętnie jeździł na rowerze oraz wędkował z kolegami. Planował także wymarzoną podróż, na którą chciał się wybrać wraz ze swoją żoną Marleną. Niestety choroba pokrzyżowała te plany. Na chwilę obecną jest leczony za pomocą doraźnych transfuzji krwi, ale jedyną szansą dla niego jest przeszczep szpiku kostnego lub krwiotwórczych komórek macierzystych. „Dla  mnie i wielu chorych na nowotwory krwi, jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Ten prosty gest może uratować życie mnie lub komuś innemu.”

By zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy dla Pacjentów organizujemy Dni Dawcy Szpiku w nastepujący lokalizacjach i godzinach:

Sobota, 27.08.2016
12.00-19.00
Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku

Niedziela, 28.08.2016
11.00-17.00
Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku

Piotr to pacjent chory na nowotwór krwi, który potrzebuje szpiku od niespokrewnionego dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Sobota, 27, Sierpień, 2016 - 12:00Niedziela, 28, Sierpień, 2016 - 17:00
Event address:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Nisku
Adres:
Słowackiego 10
37-400 Nisko
Polska

Organizator:

Organizator:
Grzegorz Zwierzchowski
Contact organizer email:
grzegorz.zwierzchowski@dkms.pl
Organizator:
+48 22 882 95 70

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą