Dzień Dawcy Szpiku w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Olsztynie

Niestety, podczas największej w Polsce akcji, która odbyła się w Olsztynie w listopadzie 2014 r. wśród potencjalnych dawców nadal nie ma bliźniaka genetycznego Krzyśka Leszczyńskiego. Krzysiek jest w tak ciężkim stanie, że lekarze ostatniej szansy dopatrują się w przeszczepieniu szpiku od dawcy spokrewnionego, pomimo braku zgodności genotypu. Szanse jednak określają na 50/50. Chyba że, wspólnie udałoby Nam się raz jeszcze poruszyć niebo i ziemię i znaleźć bliźniaka genetycznego Krzyśka spośród dawców niespokrewnionych. Z pewnością jeszcze wiele osób nie miało okazji zgłosić się do bazy. Chcemy po raz kolejny dać im tę szansę, a Krzyśkowi i wielu innym chorym na ostrą białaczkę szpikową szansę na życie.
Jeśli szybko znajdzie się bliźniak genetyczny Krzyśka, mimo tak trudnych rokowań, nadal istnieje szansa na 100% wyleczenie. Pamiętajmy, iż największe prawdopodobieństwo znalezienia dawcy spośród osób niespokrewnionych istnieje, kiedy szukamy na terenie chorego – jesteśmy bowiem biologicznie do siebie podobni. Serdecznie prosimy o rozpowszechnienie informacji oraz o zgłaszanie się.

Dni Dawcy

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Piątek, 23, Styczeń, 2015 - 10:0016:00
Event address:
(sala konferencyjna)
Adres:
Żołnierska 16
10-561 Olsztyn
Polska

Organizator:

Organizator:
Joanna Surdyk
Contact organizer email:
joanna.surdyk@dkms.pl

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą