Dzień Dawcy Szpiku z Pogonią Szczecin

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.

By zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy dla Pacjentów organizujemy Dzień Dawcy Szpiku Dzień Dawcy Szpiku podczas meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa.

Nazywam się Artur, mam 27 lat. W ubiegłym roku tuż przed narodzinami synka, zdiagnozowano u mnie rzadki i agresywny nowotwór - chłoniak limfoblastyczny T-komórkowy. Tylko przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego jest dla mnie szansą, aby przeżyć. W marcu 2014 roku moja Narzeczona zorganizowała Dzień Dawcy Szpiku dedykowany mojej osobie. Dziś już wiem, że mam bliźniaka genetycznego, a samo wykonanie przeszczepienia jest coraz bliższe! Chorych jest wielu, dlatego rejestrujmy się i namawiajmy do tego innych. Podarujmy komuś cząstkę siebie! – mówi Artur Dobrowolski, pacjent, dla którego 9 marca 2014 r. w Szczecinie odbyła się akcja, na której zarejestrowano 255 potencjalnych dawców.

Dla Artura znaleziono już osobę, która da mu szanse na nowe życie, jednak wciąż jest wiele osób, które czekają na swojego bliźniaka genetycznego.

Dni Dawcy Szpiku

Informacje o wydarzeniu

Termin:
Środa, 28, Maj, 2014 - 18:3022:30
Event address:
Adres:
ul. Karłowicza 28
Stadion Miejski im. Floriana Krygiera
71-102 Szczecin
Polska

Organizator:

Organizator:
Wojciech Niewinowski
Contact organizer email:
wojciech.niewinowski@dkms.pl
Organizator:
22 882 95 63

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą