Dzień Dawcy dla Leny i Innych!

Lena ma 10 lat i wraz z rodzicami oraz bratem mieszka w Grzegorzewie. Do tej pory cała rodzina wiodła szczęśliwe, spokojnie życie w gronie przyjaciół. Lenka uwielbia podróże i jest artystyczną duszą- lubi fotografie, a w przyszłości chciałaby zostać nauczycielką plastyki.

Wszystko zmieniło się na początku października, gdy Lena po kontrolnych badaniach krwi została skierowana do Szpitala Klinicznego w Poznaniu, gdzie potwierdziły się najgorsze przypuszczenia i diagnoza, w którą ciężko było im uwierzyć- białaczka. Z dnia na dzień Lena zmieniła szkolną ławkę i spokojne, domowe otoczenie na szpitalna izolatkę. Bardzo dzielnie znosi ciężką chemioterapię i wraz z rodzicami oczekują na dalszy plan leczenia.

Mimo swojego młodego wieku dziewczynka musi stoczyć być może najważniejszą walkę w swoim życiu i wygrać z chorobą. W Polsce co godzinę ktoś słyszy diagnozę podobną do Lenki. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Pomóc może każdy z Nas. Pierwszym krokiem jest rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku. Zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, aby dali nadzieję i zarejestrowali się w bazie Fundacji DKMS.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Nic straconego! Wciąż możesz zostać dawcą zamawiając pakiet przez internet.

Informacje o wydarzeniu

Event date:
Sobota, 23, Listopad, 2019 - 9:00Niedziela, 24, Listopad, 2019 - 20:00
Event address:
Galeria nad Jeziorem
Event address:
Ignacego Paderewskiego 8
62-510  Konin
Polska

Organizator:

Organizator:
Justyna Rogowiec
Contact organizer email:
justyna.rogowiec@dkms.pl
Organizator:
48228829577

Okaż swoje wsparcie!

Pomóż nam w trakcie Dnia Dawcy!

Zostań Wolontariuszem i przyczyń się do sukcesu tego wydarzenia.

Nie możesz uczestniczyć w Dniu Dawcy?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym Dniu Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet!

Zostań Dawcą